Desátá minuta jim přinesla vedení, když se spořická zeď ukázala děravá. Maliňák v ní našel skulinu a Kropáč v brance byl bezmocný.
Celý zbytek poločasu domácí více méně tento náskok bránili. Dvě příležitosti měli kolem 40. minuty, Mazura se nedostal včas k volnému míči a Kropáč stihnul Houdkovi přerušit nájezd.


Hosté se v ostatním čase probíjeli do jejich vápna, stříleli z blízka i dalekonosně, jenže měli vychýlenou mušku. Nejblíž gólu byl Pavlov ve 28. minutě, později Vašina, Bouček i Kovácz. Ke konci poločasu kopal Schoř přímý kop ze sedmnácti metrů, ani jemu se nepodařilo vyrovnat.
Druhou část zápasu zahájily Spořice hrubkou. Domácí Maliňák vystrčil dopředu Houdka a Rezek v poslední chvilce nebezpečí zažehnal. Z rychlého protiútoku zakončil Bouček střelou jen doprostřed branky. V 60. minutě ale bylo konečně vyrovnáno, když odražený míč Sukovatý napálil k levé tyči.
Spořicím se ulevilo, svého soupeře chvílemi až deptali. Za šest minut se Vašina probil do vápna a jeho umístěnou střelu brankář Šulc vyškrábnul na tyč. Domácí prakticky neměli čas na nic jiného než obranu, bylo jasné, že tlak Spořic nevydrží.


Těm zařídil vedení v 77. minutě Bouček. Po minutě točil Váňa střelu k zadní tyči, chyběly jen centimetry k úspěchu. Těsně mimo tyčí skončily i střely Sukovatého a mladého Hajného v závěrečných minutách. Domoušice tak mohly být rády že skóre 1:2 vydrželo až do konce.
„V první půli jsme měli úplně jalovou převahu, v kabině jsme to rozebrali. Muselo se hrát víc důrazně, což se povedlo. Střeleckou mušku jsme měli přesto vychýlenou, vítězství mohlo být vyšší,“ řekl po utkání spořický kouč Vlastimil Svoboda.
Domácí trenér Milan Schramm dodal: „Jsme v krizi. V oslabeném kádru navíc pro zranění chybí dva nejlepší, takže tvořit hru nemůžeme. Musíme to nějak přečkat a ztracené body vydřít v dalších zápasech.“


Sokol Domoušice – 1.FC Spořice 1:2 (1:0).


Branky: Maliňák – Sukovatý, Bouček. Rozhodčí: Lenkvík, Volf, Pácl. Žluté karty 6:0. Diváků: 40.
Spořice: Kropáč- Pavlov, Ferenčík, Holub, Rezek, Kovácz, Vlček, Folprecht, Vašina, Schoř, Bouček, střídali Váňa, Sukovatý.