Že je v utkání favoritem hostující AFK věděl Žatec od začátku a tak svoji obranu pořádně vyztužil. Hrálo v ní až osm hráčů, míče zkoušeli odkopávat na osamocené útočníky. Chomutovským nezbylo než se kombinační hrou pokoušet rozbít kompaktnost domácích a čekat, jak dlouho obrana vydrží neudělat chybu. Nový hráč LoKo Tichý právě po chybě Žatce se v 15.minutě dostal do brejku a postupoval do pokutového území. Tam ale přece jen domácí jeho akci přerušili. Nezbylo než dál trpělivě útočit. Úspěch přišel v 44.minutě, kdy vyšla kombinace Hodase s Kubánkem a ten z úhlu střelou po zemi poslal AFK zaslouženě do vedení. Hned potom přišla jediná šance Žatce, kdy unikl Měšťan. Přehodil míč přes brankáře, ale i přes branku.


Ve druhé půli domácí přece jen otevřeli víc hru ve snaze vyrovnat. Pro chmutovské to byla výhoda. Navíc se ukázalo, že Žatci ubývají síly a tak boj o střed hřiště často prohrávali. V 65.min. vystřídal nového Tichého mladý Kubeš a po sedmi minutách předvedl dravé sólo se střelou pod brankářem. Pět minut před koncem měla být asi penalta proti domácím, když střelu Sojčíka domácí hráč v pádu tečoval rukou. Třetí brance ale Žatec neuniknul. V rychlé akci na jeden dotek se Kubánkovi nabídnul volný Kubeš, který dal svůj druhý zápasový gól.


„Věřím že období špatných výkonů a nevýrazných výsledků je za námi. Zdravé sebevědomí a psychická pohoda je myslím zpět. Hrát do přehuštěné obrany je náročné a my tu trpělivost jít dopředu měli. Ve druhém poločase jsme zařadili tři mladíky a všichni odvedli velmi dobrý výkon. To samé platí i o ostatních hráčích,“ okomentoval zápas spokojený chomutovský kouč Karel Šidlof.


FK Slavoj Žatec – AFK LoKo Chomutov 0:3 (0:1)
. Branky: Kubánek, Kubeš 2.


Chomutov: Patrovský- Šlehofer, Cejthamr, Campr, Moravec - Tichý (65.Kubeš), Zelinka, Kostka Hodas - Kubánek (70.Sojčík), Vávra (70.Mareš).