Herně se hosté z Chomutova začali prosazovat už po několika minutách. Do vápna domácího celku se postupně tlačili Vávra, Hodas i Baierl. V 8.minutě dostal z pravé strany ideálně centrovaný míč Vávra a zakončil střelou pod břevno – 1:0.
Po minutě vyhrál souboj s brankářem před bílinskou šestnáctkou Baierl a těžkou střelou z úhlu poslal Chomutov do dvoubrankového vedení. Oba dva aktéři si stejný souboj zopakovali po pár minutách, Baierl ho znovu vyhrál, ale tentokrát dal těsně nad.


Bílině se v útoku nedařilo, ojedinělé pokusy končily už před šestnáctkou brankáře Patrovského. Chomutovští hráči si ve všech řadách rozuměli, nabízeli se do volných prostorů a domácí obraně bylo permanentně horko. Bílinští fotbalisté několik finálových přihrávek na chomutovské útočníky stihli odvrátit, ale recept, jak se dostat do útoku najít nemohli.
Šebkovi i Vávrovi chyběl krůček k dalšímu gólu. O ten se postaral až v 36. minutě Kubánek, který ideálně poslal míč na Baierla. Ten míč jen šikovně prodloužil za záda zkušeného Klause. V zápise o utkání je tato branka ale označena jako vlastní.


Bílina vážněji zahrozila až v 38.minutě rychlým útokem Moravce po křídle. Jeho centr zformovaná obrana LoKo odvrátila. Z protiútoku si domácí obrana v tísni málem dala vlastní branku. Výkon Chomutova v první půli snesl nejpřísnější měřítko.
Nápor vydržel LoKo ještě další čtvrthodinu. Vávra pálil lehce nad břevno, Cejthamr hlavičkoval mimo tyče, Campr svojí dělovku také neuspěl. Pak hosté viditelně zvolnili a Bílina začala zlobit. Ve vápně Patrovského pomalu přituhovalo a chomutovská záloha najednou neuměla míč vyvézt dopředu.
Schylovalo se k trestu. Fleišman a Krejčí ještě branku přepálili, pak ale přišla penalta v 71.minutě, kterou bezpečně proměnil brankář Klaus. Ani tohle hráče LoKo neprobralo a po minutě mohli děkovat svému brankáři za kvalitní zákrok proti Bečvaříkovi. Do tempa se už chomutovští fotbalisté nedostali. Patrovský už po druhé zmařil šanci Bečvaříkovi. LoKo v tu chvíli mohla mluvit o velkém štěstí.


V samém závěru domácím fotbalistům přece jen trochu docházely síly. Jejich brankář byl často daleko z branky, Kubánek v poslední minutě mohl přidat čtvrtý gól, stačilo míč jen zvednout o něco výš. To se však nepovedlo, výsledek 1:3 už zůstal do konečného hvizdu rozhodčího beze změn.