Domácí ho ale hodně vypustili a že neprohráli víc než 0:2 mohou děkovat brankáři Pohlovi. Recept jak porazit chomutovské hráče domácí tým nenašel.
Pohl už ve třetí minutě vyhrál souboj s Kubánkem. Podobně dobře si na druhé straně Sabadoš poradil s akcí Pelikána. Tím však aktivita Bíliny na dlouho skončila. Jejich obrana sice stíhala eliminovat chomutovské útoky ještě před vápnem, ale standartky a rohové kopy musel řešit Pohl a bylo otázkou času, kdy vše nestihne.


Ve 35. minutě při zahrávaném rohu si našel volné místo Žďánský a potvrdil převahu LoKo. Odpověď od domácích nepřišla, další rohový kop těsně minul jejich zadní tyč.


Úvod druhé půle patřil Bílině, která prohospodařila jak sérii rohových, tak i přímých kopů. Začala sólovat a to na hosty neplatilo. Začali se znovu tlačit do útoků. Hrubý krásně uvolnil Mila, tomu zakončení nevyšlo. Sám podobně nabídnul šanci Jarolímovi, který se k míči dostal později než bylo třeba.
Chomutovské útočení přerušil pouze Novák střelou z úhlu za zadní tyč. Pohl se potom blýsknul vyražením střely Mila i dorážky Jarolíma. S přehledem vyřešil i akci Kubánka a hlavně Krále.


Na hřišti panovali hosté a konečně přidali zaslouženě druhý gól. Král přesně nahrál Milovi.
Bílina ani v závěru Sabadoše neprostřelila, naopak Král stihnul razítkovat jejich břevno. Porážka znamená, že si s AFK vyměnila pozice. Chomutovští postoupili na druhé místo se třinácti body, stejně jako třetí Bezděkov a čtvrtá Roudnice.


„Hráčům stouply do hlavy dosavadní výsledky a přestali plnit domluvenou taktiku. Už v prvním poločase jsme měli prohrávat 0:3. Hosté připomínali štiku, my leklého kapra,“ řekl po utkání bílinský kouč J. Tichý.


Kapitán Chomutov Lukáš Cejthamr dodal: „Snažili jsme se soupeře nenechat vydechnout a dostat ho pod tlak. To nám vcelku vycházelo. Jen skóre se měnilo pomalu.“


SK SIAD Bílina - AFK LoKo Chomutov 0:2 (0:1)


Branky:
Žďárský, Milo. Rozhodčí: Prágl, P.Richter ml., Zaňka. ŽK 3:2.Diváků: 180.


Chomutov: Sabadoš – Hrubý, Hodas, Cejthamr, Kostka, Campr (90. Hvozda), Král, Žďánský, Kubánek, Jarolím (81. Chabr), Milo (88. Kopta). Trenéři: Chaloupka, Řehák.