Fotbalové krajské soutěže jsou v plném tempu rozběhnuté. Na špicích tabulek nechybí ani celky z Chomutovska.

Přebor se dostává do své podzimní poloviny. O tomto víkendu jedou oba zástupci Chomutovska, AFK LoKo Chomutov i Tatran Kadaň, na hřiště soupeřů. Chomutovští do nevyzpytatelného Žatce, Kadaň na horkou půdu Neštěmic.
Oba celky mají ale šanci uspět a zachovat si velice pěkné pozice na čele tabulky (Kadaň druhá, Chomutov třetí), Kadaň ztrácí na vedoucí Děčín dva body, LoKo je zpět o tři body. Střelecky se daří zejména kadaňskému Poustkovi a chomutovskému Baierlovi.
Určitým překvapením soutěže je nováček z Oldřichova, který s dvanácti body uzavírá skupinu šestice nejlepších. Poprvé prohrál až v sedmém kole, bez porážky už není nikdo.
Po pátém kole této soutěže panuje spokojenost hlavně ve Spořicích, které jsou jako nováček na druhém místě s dvanácti body. Jejich příznivci je už vidí na postup, ale tam je ještě hodně daleko. Úvodní elán nemusí vydržet celou sezonu!
Béčko AFK LoKo Chomutov je třetí, což je určitě víc, než plánovalo. Mladíci dobře zapadli do kolektivu a tým je v herní pohodě.
Naopak v Ervěnicích určitě chtějí víc než je současné desáté místo, čelo tabulky pořádně uteklo a nezbývá, než jej začít honit.
Slovan Jirkov a Březno mají po jedné výhře a dvou remízách. Slovan ztratil střeleckou mušku, tento víkend jede do Černčic, které jsou bez bodu. Březno musí do Domoušic.
B třída se začíná dělit na horní a dolní část. V té horní jsou zatím na čtvrtém místě nováčci z Černovic, kteří nyní jedou do Havraně. Tam je alespoň bod reálný.
Baník Březenecká se konečně dostává do tempa, to ovšem musí udržet. Teď se chystá na derby se Strupčicemi, které už třikrát remizovaly a rády by podruhé získaly tři body.
Kadaňský SKP a Klášterec zatím spíše paběrkují, nyní tyto týmy čeká v Klášterci derby. Poražený tým to bude mít těžké, protože k poslednímu béčku Žatce je jen krůček.