Jistý postup už vybojovali fotbalisté Klášterce, kteří se tak dočkali návratu do 1. A třídy. Z té naopak sestupuje Jirkov, z 1. B třídy pak jde zpět do okresního přeboru Málkov.


Divize


O vítězi a postupujícím do České fotbalové ligy se rozhodne až v posledním kole, kdy Česká Lípa hostí Jirny, které za Lípou zaostávají o tři body. Podzimní zápas v Jirnech vyhráli domácí 2:0.


Hráči FC Chomutov si bez ohledu na výsledek dnešního zápasu s Rakovníkem podrží konečnou třetí příčku.


Krajský přebor


Chomutovský AFK LoKo hrál na hřišti Oldřichova, kde po vítězství 5:0 definitivně poslal domácí tým do 1. A třídy. Útočník Tomáš Vávra se na tom podílel čtyřmi góly!


O dalších sestupujících se rozhodne až v závěrečném kole. Sestupové starosti má Litvínov B a Štětí. To hraje na hřišti Chomutova.


Kadaňský Tatran porazil brankou Sachara kvalitní Roudnici nejtěsnějším výsledkem 1:0. Kadaňští se už těší na nově upravenou hrací plochu, po celou sezonu museli jezdit do sousedního Klášterce. Tatran je pátá a v případě výhry si ještě může polepšit.


1. A třída


Z našeho regionu jsou na tom zatím nejlépe Spořice, kterým se ale opět nepodařilo postoupit. O první příčku ještě budou bojovat Louny s Horním Jiřetínem.


Béčko LoKo Chomutov, Ervěnice a Březno už mají jistotu, že tuto soutěž neopustí. Naopak už dlouho je jistým sestupujícím jirkovský Slovan. Bývalí hráči tohoto klubu kroutí hlavou, cože se to stalo klubu, který pravidelně dodával hráče do vyšších soutěží a sám hrával dokonce divizi. Příznivci jirkovského fotbalu doufají, že po sjednocení Jirkova s Ervěnicemi se vrátí staré dobré fotbalové časy.


1. B třída


V předposledním kole této soutěže se rozhodlo o tom, že do 1. A třídy se vrací Klášterec. Ten si v průběhu sezony vyměňoval vedoucí příčku se Strupčicemi. Ty ale doma pouze remizovaly s Havraní 0:0 a protože Klášterec porazil béčko Loun 4:1, vede Klášterec už o nedostižné čtyři body.


Březenecká se definitivně zachránila po výhře 2:0 nad béčkem Jiřetína, Černovice prohrály v Meziboří vysoko 1:5 a jsou osmé. Málkov remizoval 4:4 s Lenešicemi, ale na jejich sestupu do okresního přeboru to už nic nemění.