Krajský přebor


Po čtyřech kolech se začíná tabulka šestnácti celků dělit, i když v dalších kolech jistě přijdou změny. Zajímavě se ukazuje loni ještě podprůměrná Bílina. Ta si letos vyšlápla na Modrou i Souš, v Litoměřicích remizovala, ve Vilémově málem taky. Je tu celek, který bude leckoho trápit.


Zatím se ovšem trápí bezbodová Modrá i Souš, kterým start vůbec nevyšel, podobně jako Litoměřicím s jediným bodem. Nováčkové Bezděkov a Litvínov B jsou se sedmi body srovnáni vedle sebe na sedmém místě. Právě Litvínov s posilami z divizního áčka remizoval s Kadaní a ta je rázem s osmi body pátá. Musí to vylepšit doma proti Oldřichovu (3 b.).


Náš druhý zástupce, AFK LoKo Chomutov, zatím neklopýtnul a s deseti body je druhý. Čeká ho doma nejsilnější soupeř – Vilémov. Dluží mu z jara porážku 2:4 a vědí, že to je možné. Vždyť loni ještě podprůměrná Bílina teď ukázala, že taktika na ně existuje a hrála s nimi těsně 0:1.


Kaňkou kola byl poločasový incident u kabin v zápase Žatec – Kadaň, po kterém musela přijet sanitka pro kadaňského Zapského s otřesem mozku. Boj o potřebné body se občas přesouvá z trávníku mimo něj.


1. A třída


Na špičce tabulky chtějí hrát Spořice, jenže Louny je doma zaskočily dvěma góly a rázem je v tabulce přeskočily. Plány obou soupeřů směřují k postupu a něco k tomu teď řekne Březno, které Spořice hostí. Jde o prestiž, navíc Březno má zatím pouhý bod a kdyby se ve třetím kole nechytlo, bylo by to nepříjemné.


O prestiž šlo v derby Jirkov – Ervěnice. Štěstí se ve druhém poločase přiklonilo na stranu hostů a tak Slovan zůstává bez bodů. V Domoušicích by mohl něco získat, stejně jako VČSA doma proti Kopistům (0 bodů, 4:10).


Poslední náš zástupce, AFK LoKo Chomutov B, nastupuje výrazně omlazená převážně vlastními odchovanci. Elán jim nechybí, herní zkušenosti ještě ano, což celkově znamená zisk dvou bodů se zajímavými soupeři. Sami říkají, že jedna výhra a tři body by byly lepší. O ty se mohou pokusit v Dobroměřicích, které jsou na tom úplně stejně.


1. B třída


Překvapivě bez bodů jsou Strupčice, přitom už skórovali čtyřikrát. Odnese to na jejich hřišti nováček z Málkova? Do čela se dere Klášterec a Černovice, oba se šesti body a shodným skóre 6:1. Tlačit se na ně budou Podbořany, Strupčice musí ztrátu trpělivě dohánět. Zájemců o přední místa je neobvykle hodně, což slibuje zajímavá utkání.


Nováček z Málkova nechce body rozdávat, ale bude to mít těžké, stejně jako Baník Březenecká. V případě Březenecké pomůže jenom zlepšená hra obrany, která soupeřům nabízela bezstarostné nájezdy na jejich brankáře. Lenešice to nedokázaly patřičně potrestat. Proti Havrani hrála viditelně lépe a tak proti Podbořanům není bez šance.


Málkov se snaží hrát slušně, bez karet a to umí rozhodčí ocenit. Pokud tak bude hrát dál, určitě jim to pomůže v boji o potřebné body. Soutěž je už několik let hodně vyrovnaná, nikomu se nechce zpátky do okresního přeboru.


Třetí kolo nabídne zajímavé derby Černovice – Klášterec a také Strupčice – Málkov. Vítěz prvního derby bude největší kandidát na podzimního mistra 1. B třídy.