Podobně se čeká v krajském přeboru, zda postoupí dva celky, nebo jenom jeden. Má to vliv na psychiku, k tomu různá zranění dělají své v nečekaných výsledcích a tak se i favorité chytají za hlavu a zpytují svědomí.


První to potkalo Tatran Kadaň, když poztrácel body se Souší (2:3) a v důležitém utkání s Roudnicí také nebodoval. Rázem je ze souboje o druhé místo čtvrté a jistota, že do divize to letos nevyjde. Zbývá boj o čestné třetí místo.


AFK LoKo Chomutov často střídá trenéry, na poslední tři kola se domluvila s Pavlem Chaloupkou, který je před dvěma lety dokoučoval ke třetímu místu.
Proti Proboštovu vyburcoval hráče ke kvalitnímu výkonu a zřejmě zkusí ještě zaútočit na pátou Modrou. Ta slibovala, že je Děčín neporazí. Skutečnost však dopadla pro ně katastroficky (0:6)! To znamená, že Děčín na nic a nikoho nespoléhá, chce do divize z prvního místa. Nečeká, co se česky „vyfotbaluje“ ve vyšších soutěžích.


Boj o druhé místo si zavařila jinak dobrá Roudnice, když se doma nechala zaskočit Litoměřicemi. Teď je lepší Vilémov, který se ale v Oldřichově na divoké vítězství 4:3 pořádně nadřel.


Ve 29. kole se Vilémov utká právě s Roudnicí a remíza jim stačí na konečné druhé místo. Zajímavé bude v Kadani derby s AFK LoKo. Vítězství domácích by je mohlo ještě zvát k pokusu o bronzový stupínek, jenže LoKo bude proti. Láká je spravit si náladu i pošramocenou reputaci.


I v 1. A třídě se tvrdě bojuje o druhé místo v očekávání, že bude postupové. Na béčko Li-tvínova nikdo nemá.


Favoritem na druhý post byly poslední týdny Louny, které v Severočeském poháru zrušily dva silné celky z krajského přeboru, zato ale nevyzrály na Ledvice, které se o postup také snaží. O tom, kdo z nich to bude, může rozhodnout utkání LoKo B s Ledvicemi v 29. kole, případně zápas Ledvice - Ervěnice ve třicátém kole. Louny mají celky ze dna tabulky (Černčice a Domoušice), šest bodů by měla být povinnost.


Spořice skoro ztratily kontakt se špicí, ale 3:1 se Slovanem Jirkov znamená třetí místo. Zbývá jim zkusit to v takřka nedobytném Litvínově a pak doma s Dobroměřicemi.


Matematika říká, že nejblíže cíli jsou Ledvice, které si mohou dovolit jednou remizovat.
Se soutěží se rozloučí Černice a také Slovan Jirkov.