Fotbalistům Strupčic se na turnaji daří, v odehraných zápasech pouze těsně podlehli Duchcovu. V derby proti Baníku si připsali svou čtvrtou výhru. Do utkání se pustili s vervou a hned jejich druhý útok (5. minuta) úspěšně zakončil L. Vrba. Obdržený gól Baník nastartoval k většímu tempu a v šestnácté minutě z toho byla penalta.

Butaš mířil přesně a pak byl Baník až do konce poločasu aktivnější. Střelecky se ale jeho hráči už neprosadili. Spořice útočily sporadicky, ale nebezpečně. Dvakrát jim překazil radost brankář Novotný. Jeho protějšek Vaňous měl život klidnější. Největší šanci na vedení měl Baník pár vteřin před koncem poločasu, ale důrazná akce skončila jen rohovým kopem. Ve druhém poločase se herní pohoda a aktivita Baníku rychle vytrácela, tempo začaly diktovat Strupčice. V 53. minutě vypracoval Kurkin šanci pro J. Vrbu a ten poslal strupčické mužstvo do vedení. Baník ještě mohl srovnat Hudákem, jenže ten si dal míč daleko od nohy.

Sedmdesátá minuta přinesla zápasový zlom. Hrubka baníkovské obrany znamenala z kopačky Glase třetí branku. Korigovat zkoušel po přímém kopu Oplt, Vaňous mu to však nepovolil, krátce na to na druhé straně tvrdě vypálil L. Vrba a odražený míč dorazil do sítě Luft - 4:1.

Trenéři Březenecké dali prostor i svým dorostencům, jeden z nich fauloval v pokutovém území a Hudák z penalty upravil na konečných 5:1.

“Kluky jsme vybízeli k trpělivé práci a ukázalo se, že to platilo. Naše lepší fyzička donutila soupeře k chybám a my druhý poločas odehráli v naší režii,“ řekl po utkání strupčický manažer Zdeněk Vostrý.“Ve druhé půli udělali hráči dvě hrubky a ro rozhodlo. Do hry jsme postavili čtyři dorostence, aby se oťukali. Některým se dařilo, jiní se ještě potřebují vyhrát. Turnaj je pro ně ideálním prostorem,“ dodal Petr Holeček, trenér Březenecké.

SK Strupčice - Baník
Březenecká 5:1 (1:1)
Branky: L. Vrba, J. Vrba, Glas, Luft, Hudák z penalty - Butaš z penalty. Rozhodčí: M. Dočekal, Motl, Čáka.
Strupčice: Vaňous - Veselý, L. Vrba, Kurkin, Glas, Kovanda, Luft, Juliš, J. Vrba, Hudák, Hromas, Jirásek, Kučera, Římal.
Březenecká: Novotný (Dušek) - Klíma, Sejček, Marek, Nezbeda, Oplt, Butaš, Valenta, Ringler, Hříbal, Farář, Horváth, Nosek.