1. FC Spořice – Sokol Březno
3:2 (1:2)


Zápas začal vskutku neuvěřitelně. Už třicátá sekunda zápasu totiž přinesla otevření skóre zápasu. Tím borcem pro začátek byl Josef Čížkovský z Března, který nikým neatakován prošel hned po rozehrávce středem hřiště a vychutnal si bezmocného domácího gólmana Kropáče. Kropáč si tak nejspíše připsal nejrychleji inkasovanou branku své kariéry.


Naštěstí to domácí nezlomilo a začali tlačit Březno do defenzivy, což se vyplatilo v 17. minutě, když obrana hostí nedůrazně odkopla míč, který odkázal Sukovatý hlavou uklidit za záda Luxe a vyrovnat tak na 1:1.


Následující šance na obou stranách neměly brankovou podobu až do 28. minuty. To se podruhé v zápase prosadil Čížkovský, který opět prošel špatnou obranou domácích a zvýšil z pohledu hostí na 1:2.


Druhý poločas byl opět ve znamení šancí obou celků, ale dobře úřadovali oba brankáři, kteří dobrými zákroky drželi své týmy. Spořičtí zamíchali sestavou a do útoku vyslali Rezka. A vyplatilo se. V 74. minutě zápasu totiž Karel Rezek hlavou přes celou branku překoval hostujícího brankáře Luxe a srovnal na 2:2. I nadále však byli hráči Března nebezpeční, zvláště Kříž, který několikrát velmi vážně ohrozil domácí branku. I na straně domácích se nakonec podruhé prosadil stejný hráč. Přesněji Sukovatý, který v 83. minutě rozhodl o konečné podobě derby zápasu a upravil na konečných 3:2. Přestože se hostě ještě pokusili o vyrovnání domácí hráči vítězný stav udrželi a i díky dalším třem bodům se stále drží na druhém místě tabulky.


Branky: 17. a 83. Sukovatý, 74. Fr. Rezek – 1. a 32. J. Čížkovský. Rozhodčí: Cvachouček – Hofmann ml. Neder. ŽK: 3/2. Diváci: 150.


Spořice: Kropáč – P. Svoboda, Ferenčík, Holub, K. Rezek – Randa (46. Paldrman), Vlček (66. Pavlov), Špicar (46. Pernekr), Mašlo – Sukovatý, Bouček. Trenér: Vl. Svoboda.


Březno: Lux – Heřman, D. Rezek, M. Rezek, P. Čížkovský, J. Čížkovský, Polka, Fr. Rezek (80. J. Ryjant) Pjdla – Nový, Kříž. Trenéři: Nový, Nemelka.