Zápas byl pro oba týmy dost náročný, horké počasí ubíralo všem hodně sil.
Poprvé ohrozil vilémovského brankáře Procházku domácí Sukovatý, ale mířil nad, na druhé straně zkoušel střelecké štěstí Rajnyš.
Na vilémovském mužstvu bylo sympatické to, že i přes jistotu sestupu předvádělo útočný fotbal a domácím dokázalo zatopit.
Tlak Spořic postupně sílil, ale šance zůstaly nevyužity. V závěru prvního poločasu se do nadějných šancí dostali domácí Pavlov s Boučkem, ale do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu.
Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, šance se rodily na obou stranách. Prvního gólu se spořičtí diváci dočkali v 63. minutě, kdy dostal přesnou přihrávku Bouček a jeho přízemní střela k tyči poslala Spořice do vedení.
Hosté ale nepolevili v bojovnosti, k vyrovnání měli blízko Spáčil s Rajnyšem. V 77. minutě orazítkoval tyč vilémovské branky Sukovatý, který v tomto utkání mohl dát několik branek, ale měl vychýlenou mušku.
O dvě minuty později se v pokutovém území hostů dobře zorientoval Pavlov a technickou střelou poslal míč za bezmocného Procházku - 2:0.
Závěr zápasu pak už Spořičtí v klidu dohráli a připsali si tak další tři body.
1. FC Spořice - Sokol Vilémov 2:0 (0:0)
Branky: Bouček, Pavlov. Rozhodčí: Bláha,Spišák, Šebek. Žluté karty 2:1. Diváků: 200.
Spořice: Kropáč - Sukovatý, Micák, Schön, Rezek, Kovácz, Klíma, Ferenčík, Folprecht, Pavlov, Bouček. Střídali: Gründl, Vašina, Sobek. Trenér: Svoboda.
Vilémov: Procházka - Žilík, Klíma, Dudík, Hladík, Reihs, Weiss, Fefrčík, Spáčil, Rajnyš, M. Ježek. Střídali: Markus. Trenér: Pavlů.
Stejně jako v minulé sezoně zůstaly Spořice těsně za branami postupu. Tentokrát skončily druhé o pouhé dva body za vítěznými Kopisty. Spořický brankář Kropáč obdržel v jarních odvetách pouze tři branky! Jednu od Kopist, dvě od kadaňského SKP.