Proto bylo důležité ve 22. kole doma porazit předposlední Vilémov. Stálo to hodně sil, ale potřebné body domácí nakonec získali.
Domácí se od začátku snažili svého soupeře přehrát a tlačili se na jeho polovinu. Špatná malá domů ale znamenala, že vilémovský M. Ježek poslal v devatenácté minutě hosty do vedení!
Baník ale dál pokračoval v útočení a po pěti minutách srovnal Ringler. Stav 1:1 pak vydržel až do poločasového hvizdu.
Druhý poločas pokračoval tlakem domácích, Vilémovští museli myslet hlavně na obranu. Baník ale dlouho nedokázal tlak gólově vyjádřit, povedlo se mu to až v 74. minutě, kdy Ringler nedobrovolně skončil na trávníku a z nařízené penalty vstřelil rozhodující gól Jaroslav Marek.
Ve zbývajícím čase už se toho důležitého totiž moc nestalo, tři body tak zůstaly doma.
„Po většinu utkání jsme měli víc ze hry, ale hodně jsme se trápili střelecky. Navíc jsme museli dohánět náskok soupeře. Bylo to vydřené, ale hodně důležité vítězství,“ řekl po utkání spokojený trenér Baníku Jaroslav Veselý.

Baník Březenecká – Sokol Vilémov 2:1 (1:1).

Branky: Ringler, Jar. Marek z penalty – M. Ježek. Rozhodčí: Volf, Černý, Fučila. Žluté karty 2:3. Diváků: 50.

Březenecká: Novotná – Jan Marek, Šíma, Nezbeda, Baričiak, Tichý, Berthold, Hříbal, Ringler, Tengl, Jar. Marek. Střídal: Kombrza.
Vilémov: Procházka – Žilík, Vaškovič, Dudík, Hladík, J. Ježek, Fefrčík, Boguský, Spáčil, M. Ježek, Rais.