Krajský přebor


Minulé, sedmadvacáté kolo sice hodně napovědělo, ale určitě ještě vše nevyřešilo.
Ve hře ještě zůstává devět bodů. Pro poslední Soběchleby (15 bodů) a předposlední Žatec (16) ještě konec být nemusí, ale v zápase Bílina - Soběchleby byli lepší domácí a ti od svého soupeře odskočili na šestibodový rozdíl a to už je hodně. Nad touto trojicí je Souš (26 b.) a nyní hostí Bílinu. Vítěz tohoto zápasu bude mít pojistku pro příští ročník.


Ten chtěl Tatran Kadaň zkusit hrát o stupeň výš, v divizi, jenže klíčový domácí zápas s dalším postupovým kandidátem, Roudnicí, nezvládnul a prohrál 1:3. Teď na Roudnici s Vilémovem, kteří se dělí o druhé místo, ztrácí sedm bodů, na vedoucí Děčín deset.
Na druhé místo by se Kadaňští mohli dostat jedině při pořádném klopýtnutí konkurentů. Vše ale bude ještě hodně zajímavé, protože ve zbývajících třech kolech jsou na programu tyto zajímavé zápasy Vilémov - Roudnice, Kadaň - Chomutov nebo Děčín - Kadaň.


1. A třída


Už tři kola před koncem je znám vítěz této soutěže. Je jím béčko FK Litvínov, ale to do krajského kola postoupí jedině tehdy, pokud se litvínovské áčko zachrání v divizi. To se zatím ukazuje jako hodně těžký úkol.


Právě proto je veliký zájem o druhé místo. Bojují o něj čtyři týmy, mezi kterými je rozdíl pouhých dvou bodů.


Nejvíce šancí se dává Lounům, které ještě čeká finále Severočeského poháru. Do přeboru chtějí také Spořice, ale tomu neodpovídala hra v minulém kole, v němž prohrály na hřišti slabých Ervěnic 1:4. Podobně si počínal i další postupový aspirant z Dobroměřic, který remizoval 1:1 s dvanáctými Domoušicemi.


Vážným uchazečem zůstávají také Ledvice. Právě jim určilo víkendové kolo za soupeře tým Loun, oba tábory se tak pečlivě připravují na veledůležité utkání.


Pořádné horko je na konci tabulky, hlavně pro předposlední Slovan Jirkov. Na Domoušice ztrácí pět bodů a za soupeře má ještě Spořice, Dobroměřice a Tuchořice. Jestli se z toho vydrápe, ukáží tyto zápasy i utkání jeho soupeřů. Nad Slovanem jsou s takřka bezpečným sedmibodovým náskokem Ervěnice a pokud zahrají jako proti Spořicím, mohou se v klidu připravovat na další sezonu.