“Podařilo se nám navázat na velmi úspěšnou podzimní část, v níž jsme skončili na prvním místě a první místo jsme udrželi i v jarní části soutěže,“ říká vedoucí mužstva Martin Ulrich a dále dodává: „Základem tohoto úspěchu je velmi dobrý tým kluků, který se nám podařilo za pět let poskládat. U zrodu stáli a veliký podíl na tomto úspěchu mají dva pánové. Jsou to Vlastimil Váňa a Radek Vydržel, kteří v současnosti trénují ročník ´96.“
Za titulem krajských přeborníků stojí velé množství dřiny, obětavosti a bojovnosti benjamínků, kteří jsou na hřišti skoro každý den.
„Trénujeme čtyřikrát týdně. Jednou se zaměřujeme na fyzickou a vytrvalostní přípravu, tři dny trénujeme herní dovednosti a samozřejmě hrajeme fotbal, což kluky baví nejvíce,“ přibližuje tréninkový program Martin Ulrich.
Rozhodující chvíle v krajském přeboru přípravek přišla během posledních tří zápasů sezony. Chomutovští mladíci nejprve prohráli 1:4 v Roudnici nad Labem, kde spálili několik šancí a příliš jim nepřál ani rozhodčí. Poté jeli do Teplic, kde museli vyhrát a to se jim tento nesnadný úkol podařil splnit - vyhráli 4:2, velkou oporou byl gólman Tomáš Ulrich.
Nakonec už Chomutovským zbývalo doma porazit Neštěmice, což vyšlo na jedničku - vyhráli 5:1, hattickem se blýskl Tomáš Píša.
“Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří mají na tomto úspěchu zásluhy a věřím, že i v budoucnu budou úspěchy mládežnických týmů FC Chomutov pokračovat. A to nejen v přípravkách, ale i v žákovských kategoriích, kde máme velmi nadějné ročníky,“ uzavírá vedoucí mužstva FC Chomutov Martin Ulrich.