Nová sezona přeboru dozná řadu změn ve složení účastníků. Odhlásil se tým Nezabylic, loni poslední Otvice nesestoupily a z okresní soutěže se do přeboru kvalifikovala hned trojice týmů – Klášterec B, Spořice B a Kovářská.


Největšími favority okresního přeboru budou určitě fotbalisty Sokola Údlice, kteří už několik sezon marně usilují o návrat do krajských soutěží.
Vědět o sobě dají také v Perštejně, v minulé sezoně dokázalo držet krok s týmy ze špičky tabulky také mužstvo Místa.


Klášterecké i spořické béčko se může posilňovat o hráče z A týmu, takže také mohou promlouvat do pořadí na nejvyšších příčkách.
Složení OP: Sokol Údlice, Sokol Otvice (hřiště Kyjice), SK Letovisko Perštejn, FK Kyjice, Sokol Vilémov, 1. SK Jirkov (hřiště Starý Březenec), FC H.V. Vrskmaň, Sparta Radonice, Jiskra Kovářská, Slavoj Droužkovice, FK Rašovice, Slavoj Vejprty, 1. FC Spořice B (nové hřiště ve Spořicích), FK Klášterec nad Ohří B, SK Málkov a Sokol Místo.
První kolo okresního přeboru 2007/2008 je na programu o víkendu 18. a 19. srpna.

1. kolo, 18.–19. srpna
Kovářská – Údlice, Rašovice – Vrskmaň, Spořice – Vilémov, Málkov – Perštejn, Místo – Otvice, Klášterec – Kyjice, Vejprty – Jirkov, Droužkovice – Radonice.


2. kolo, 25.–26. srpna
Údlice – Radonice, Jirkov – Droužkovice, Kyjice – Vejprty, Otvice – Klášterec, Perštejn – Místo, Vilémov – Málkov, Vrskmaň – Spořice, Kovářská – Rašovice.


3. kolo, 1. a 2. září
Rašovice – Údlice, Spořice – Kovářská, Málkov – Vrskmaň, Místo – Vilémov, Klášterec – Perštejn, Vejprty – Otvice, Droužkovice – Kyjice, Radonice – Jirkov.


4. kolo, 8. a 9. září
Údlice – Jirkov, Kyjice – Radonice, Otvice – Droužkovice, Perštejn – Vejprty, Vilémov – Klášterec, Vrskmaň – Místo, Kovářská – Málkov, Rašovice – Spořice.


5. kolo, 15. a 16. září
Spořice – Údlice, Málkov – Rašovice, Místo – Kovářská, Klášterec – Vrskmaň, Vejprty – Vilémov, Droužkovice – Perštejn, Radonice – Otvice, Jirkov – Kyjice.


Vložené 15. kolo,
středa 19. září

Droužkovice – Údlice, Radonice – Vejprty, Jirkov – Klášterec, Kyjice – Místo, Otvice – Málkov, Perštejn – Spořice, Vilémov – Rašovice, Vrskmaň – Kovářská.


6. kolo, 22. a 23. září
Údlice – Kyjice, Otvice – Jirkov, Perštejn – Radonice, Vilémov – Droužkovice, Vrskmaň – Vejprty, Kovářská – Klášterec, Rašovice – Místo, Spořice – Málkov.
7. kolo, 29. a 30. září
Málkov – Údlice, Místo – Spořice, Klášterec – Rašovice, Vejprty – Kovářská, Droužkovice – Vrskmaň, Radonice – Vilémov, Jirkov – Perštejn, Kyjice – Otvice.


8. kolo, 6. a 7. října
Údlice – Otvice, Perštejn – Kyjice, Vilémov – Jirkov, Vrskmaň – Radonice, Kovářská – Droužkovice, Rašovice – Vejprty, Spořice – Klášterec, Málkov – Místo.


9. kolo, 13. a 14. října
Místo – Údlice, Klášterec – Málkov,Vejprty – Spořice, Droužkovice – Rašovice, Radonice – Kovářská, Jirkov – Vrskmaň, Kyjice – Vilémov, Otvice – Perštejn.


10. kolo, 20. a 21. října
Údlice – Perštejn, Vilémov – Otvice, Vrskmaň – Kyjice, Kovářská – Jirkov, Rašovice – Radonice, Spořice – Droužkovice, Málkov – Vejprty, Místo – Klášterec.


11. kolo, 27. a 28. října
Klášterec – Údlice, Vejprty – Místo, Droužkovice – Málkov, Radonice – Spořice, Jirkov – Rašovice, Kyjice – Kovářská, Otvice – Vrskmaň, Perštejn – Vilémov.


12. kolo, 3. a 4. listopadu
Údlice – Vilémov, Vrskmaň – Perštejn, Kovářská – Otvice, Rašovice – Kyjice, Spořice – Jirkov, Málkov – Radonice, Místo – Droužkovice, Klášterec – Vejprty.


13. kolo, 10. a 11. listopadu
Vejprty – Údlice, Droužkovice – Klášterec, Radonice – Místo, Jirkov – Málkov, Kyjice – Spořice, Otvice – Rašovice, Perštejn – Kovářská, Vilémov – Vrskmaň.


14. kolo, 17. a 18. listopadu
Údlice – Vrskmaň, Kovářská – Vilémov, Rašovice – Perštejn, Spořice – Otvice, Málkov – Kyjice, Místo – Jirkov, Klášterec – Radonice, Vejprty – Droužkovice.