První poločas patřil hostům a to nejen ve střelbě na branku, ale také ve spálených šancích. Od začátku se bojovalo spíše ve středu hřiště. Do první šance se dostal ve dvanácté minutě ústecký Rudnytsky, ale Zaťka nepřekonal. Po půl hodině hry se ke slovu dostali také domácí, z trestného kopu nebezpečně střílel Eiselt.


Tlak hostů sílil a z toho se zrodilo několik rohových kopů. Na druhé straně v závěru první půle stříleli na ústeckého Polcara Šebek s Eiseltem a Škotou, ale nikdo ze střelců se neprosadil.


Druhý poločas lépe rozehráli chomutovští hráči. Po přihrávce Šlajchrta mohl hned skórovat Škota. V dalších minutách se obě mužstva snažila zakončovat vypracované šance, ale nikdo na dobře chytající brankáře nevyzrál.


Sedmašedesátá minuta přinesla hodně spornou situaci. Při tlaku Chomutova nepostřehl rozhodčí Příhoda ruku ústeckého obránce, která zastavila míč směřující do branky.


Poté dvakrát na branku střílel domácí Šebek, vždy mířil těsně vedle. Stejně neúspěšně si posléze střelecky počínali Doksanský s Eiseltem.
Závěr bezbrankového utkání se už jen dohrával a všichni čekali na to, že o postupujícím do druhého pohárového kola rozhodnou penalty.


Postupně se ze značky pokutového kopu nemýlili domácí Doksanský, Eiselt, Strouhal a ústečtí Benčík, Volek a Valenta. Na začátku čtvrté série jako první neuspěl chomutovský Jančárek a to rozhodlo. Martykán totiž skóroval, stejně jako poté domácí gólman Zaťko. Ten proti střele Fouska musel chytit, ale to se mu nepovedlo a do druhého kola Poháru ČMFS tak postupuje tým Ústí nad Labem. Čeká jej Baník Most.


FC Chomutov - FK Ústí nad
Labem 0:0, penalty 4:5


Rozhodčí: Příhoda, Teuber, Král. Diváků: 200. ŽK 1:2.


Chomutov: Zaťko - Hyneš, Ilavskij, Šebek, Jančárek, Harvatovič, Eiselt, Škota, Strouhal, Šlajchrt, Doksanský. Střídali: Heier, Moravec. Trenér: T. Heřman.


Ústí: Polcar - Martykán, Valenta, Krejčíř, Rosocha, Franc, Volek, Bartoš, Karlík, Škoda, Rudnytskyi. Střídali: Benčík, Fousek, Zvonek. Trenér: S. Habanec.