Výhra se ale rodila těžce, hosté si totiž herně více rozuměli a jejich útoky byly ostřejší. Už ve druhé minutě ale udělali chybu, míč se dostal k Baierlovi, ale ten se z úhlu do sítě netrefil.


Pořádnou šanci měla Roudnice ve dvanácté minutě, kdy se Bartůněk probil před vápno, nahrál Kalovi a ten naštěstí pro domácí pálil vedle. Ještě blíže měl k prvnímu gólu Bartůněk o chvíli později, jeho nápřah likvidoval gólman Patrovský jen reflexivně.
Pak se zápas začal otáčet. Domácí se s úspěchem dostávali do šestnáctky hostů, Vávrovi se Zelinkou chyběla jen o něco větší kopačka k tomu, aby dosáhli v dobré pozici na míč. To ale Vávra nepotřeboval ve 37. minutě, kdy mu Šebek poslal míč na hlavu a Chomutovští šli do vedení. Do konce poločasu to ještě zkoušel dvakrát Šebek, Kubánek mířil nad.


Očekávaná otevřenější hra a tlak Roudnice ve druhé půli nepřišel…
Domácímu Baierlovi sedla role nahrávače - nejprve v padesáté minutě předložil míč Vávrovi, který hlavou zvýšil na 2:0 a na 3:0 upravoval po jeho přihrávce Kostka.


Chomutovští už byli v herní pohodě, předváděli hezké kombinační akce, k dalším brankám vždy scházel jen krůček. Naopak hostům nevycházelo vůbec nic, i když se snažili. Roudnický brankář Sailer navíc ještě svůj tým podržel, když několikrát uhasil požár vznikající před jeho brankou.
“Tuto výhru jsme hodně potřebovali, na hráče už začala padat psychický deka z minulých výsledků. Ta byla znát i úvodních dvacet minut, gól Vávry určitě pomohl. Ve druhé půli jsme Roudnici jasně přehrávali a zápas dotáhli do jasného vítězství,“ řekl po utkání Čestmír Řehák, trenér domácího AFK LoKo.


Kouč Roudnice Alexandr Fečo smutně dodal: „Máme v sestavě čtyři mladíky, kteří zatím ne vždy zvládnou zátěž utkání. To platilo i v Chomutově. Neprosadili jsme se v prvním poločase, pak nás domácí stiskli a my to neustáli.“

 

AFK LoKo Chomutov - SK Roudnice nad Labem 3:0 (1:0).

Branky: Vávra 2, Kostka. Rozhodčí: Sejkora, Oborník, Šefčík. ŽK 2:1. Diváků: 180.


Chomutov: Patrovský - Čonka, Vávra (76. Šlehofer), Šebek, Cejthamr, Campr, Hodas, Zelinka (82. Moravec), Kubánek, Baierl (79. Kubeš), Kostka.