První poločas ale tomu nijak nenasvědčoval. Chomutovští se pustili do útočení, Bílina naopak do obranné práce. Měla v ní ale dost okýnek a mohla mluvit o štěstí, že na úvodní gól se čekalo až do 41. minuty. To se prosadil Kubánek a v poslední minutě druhé půle se z křídla protlačil ještě Mareš - 2:0.


O přestávce bílinský trenér Kovačka a nejstarší hráč Tichý (ročník ´58) svým spoluhráčům pořádně promluvili do duše a na trávník poslali dva mladé dorostence. Co se pak odehrávalo v následujících minutách bralo příznivcům AFK LoKo dech…


Ze hry Chomutova se totiž zcela ztratila souhra, lehkost a hlavně převaha. Pokusy o sólování byly bez šancí, dobrých přihrávek bylo jako šafránu.
Dva kiksy v obraně LoKo znamenaly, že Karfík během 53. a 54. minuty vyrovnal na 2:2!


Chomutov na to sice o čtyři minuty později odpověděla brankou Sojčíka, ale byla to labutí píseň. Následující akce se totiž hroutily daleko před vápnem Bíliny a ta naopak po křídlech rozjížděla nebezpečné útoky.


Oddělit bílinského Karfíka od míče bylo téměř nemožné, Bílina po zásluze vyrovnala v 79. minutě Bečvaříkem a v 85. minutě potrestal další laxní práci Chomutova Merg - 3:4!


“Hodnotit naši hru lze možná jen za první poločas. Ve druhém to nebyl fotbal, ale ostudný výkon,“ neskrýval po zápase rozčarování chomutovský trenér Fišer. Kouč domácích Kovačka dodal: „První půle byla z naší strany zcela statická a mohla dopadnout hůř, než dopadla. Pak pomohla domluva a zařazení dvou dorostenců. Pohyb i hra šly viditelně nahoru. Výhra byla sice nečekaná, ale zasloužená.“


AFK LoKo Chomutov -
FK SIAD Bílina 3:4 (2:0)


Branky: Kubánek, Mareš, Sojčík - Karfík 2, Bečvářík, Mergl. Chomutov: Patrovský (46. Sabadoš) - Kubeš, Šlehofer, Hrubý, Cejthamr, Campr, Žďánský, Hodas, Pazderka, Hamalčík, Kubánek. Střídali: Kubík, Sojčík, Mareš.