Díky sestupu Děčína jsou ohroženy další týmy v nižších soutěžích.
Zápas začal pro chomutovské hráče nadějně. Od začátku se dostávali do šancí, blízko k úvodnímu gólu byl Hyneš, který ale nestačil trefit míč po Eiseltově trestném kopu.
Na druhé straně musel Zaťko řešit nebezpečnou situaci před svou brankou, hosté opět odpověděli Eiseltem, jehož střela putovala těsně kolem branky Chodury, který v minulosti zkoušel štěstí i v Chomutově.
Ve 23. minutě kopal domácí Dvořák trestný kop, míč proletěl těsně kolem zdi a Zaťko na něj už nedosáhl - 1:0.
Hned o chvilku později vedli domácí už dvoubrankovým rozdílem, když se z bezprostřední blízkosti Zaťkovy branky nemýlil Vlasák.
K dalším střelám se dostal nejlepší střelec Chomutova Eiselt, ale tentokrát neuspěl. Ve čtyřicáté minutě se Chomutovští konečně prosadili, ale gól Tichého rozhodčí neuznali pro ofsajd a do šaten se tak odcházelo za stavu 2:0 pro Děčín.
 
Ve druhém poločase Chomutovští zpřesnili hru a vybojovali si několik rohových kopů. Pěkně vystřelil Doksanský, ale domácí gólman stačil míč vyrazit. Hosté se neprosadili ani při následující sérii pěti rohů, jejich převaha neustále narůstala, ale děčínská obrana stačila nebezpečí pokaždé odvrátit. Ani střely Strouhala, Hraničky a Harvatoviče žádnou změnu skóre nepřinesly.
 
V osmdesáté minutě udeřili Děčínští potřetí, když se na Zaťka sám řítil Dvořák - 3:0.
Sympatické na Chomutovu bylo, že i za tohoto stavu se nevzdal, dál bojoval a v 88. minutě byla jejich snaha odměněna gólem Sedláka, který si naběhl na přesnou přihrávku Hraničky. Zápas tak skončil vítězstvím Děčína 3:1.
Chomutov skončil v této sezoně na devátém místě.