Hodně nečekaně prohrál AFK LoKo Chomutov na domácím trávníku se třináctým Slavojem Žatec. Přitom je v tabulce od sebe dělilo výrazných deset bodů. Díky prohře Bezděkova si udrželi pátou pozici, ale Vilémov, Neštěmice i Roudnice se viditelně vzdalují.

Žatec zvolil jednoduchou, ale účinnou taktiku. Řadu míčů nakopával za domácí obranu do nacvičených prostorů. Vycházelo to až moc dobře, padly z toho dva vedoucí góly Slavoje. Na jednom z nich se nešťastnou tečí podepsal Campr.

První poločas chomutovští odehráli hodně staticky, navíc i nepřesně. Většina jejich nedůrazných útoků končila daleko před pokutovým územím hostů. Jejich brankáře neohrozili ani ze standardních situací.

Ve druhém poločase LoKo přece jen zlepšila pohyb a to bylo asi příčinou, že během jedné minuty vyrobil Žatec dvě velké chyby a Milo s Jarolímem obě potrestali. Radost z dost nečekaného vyrovnání ale vydržela také jen minutu. To zase domácí obrana nechala ve vápně zpracovat centr Beránka a dala mu čas i přesně vystřelit.

LoKo tak opět tahala za kratší konec. Hodně poškozená se cítila v osmdesáté minutě, kdy zákrok na Jarolíma na kraji šestnáctky rozhodčí nijak neocenil. Nabízela se penalta.

Nápor domácích srovnání nepřinesl, pouze hodně nervů a nepřesnou střelu žeteckého Poborského. V 86. minutě i červenou pro domácího Campra.

AFK LoKo Chomutov – Slavoj Žatec 2:3 (0:2)

Branky: Milo, Jarolím – vlastní Campr, Beránek, Wiesinger. Rozhodčí: J. Šefčík, L. Šefčík, Sejkora. Žluté karty 2:4. Červené karty 1:0 (Campr). Diváků: 80.

Chomutov: Sabadoš – Chabr, Hodas, Cejthamr, Campr, Žďárský, Milo, Kubánek, Mareš, Král, Sojčík, střídali Jarolím, Klofát.

Kadaňští fotbalisté potvrzují stoupající formu a po domácím vítězství nad vedoucím Vilémov přivezli tři body i ze hřiště Bíliny.

O vítězství 1:0 rozhodla v poslední minutě přesná trefa dorostence Hrbíka, který byl na hřišti pouhých pár vteřin.

Kadaňští nastoupili v sestavě: Turánek, Čibenka, Basl, Paul, Zapský, Sachar, Z. Hotváth (89. Hrbík), Nádeník, Rosendo, Forgáč (46. Zaržický), Mikeš.