Vítězství Klášterce 6:1 ale překvapil všechny. Tedy až na jednoho diváka, který si v tipovací soutěži tento výsledek před zápasem tipnul.


Domácí do utkání doslova vlétli a výsledkem toho bylo už v sedmé minutě vedení z kopačky Papouška, který přesně obstřelil strupčickou zeď. Hosté se dopředu probíjeli obtížně, nedařili se jim přihrávky. V osmnácté minutě mohli vyrovnat, ale tu zlikvidoval gólman Gabrhel. V útočných aktivitách hostů odváděl nejvíce práce Lomoz s Jiráskem.


Klášterečtí fotbalisté se ale neustále tlačili dopředu, obranu svou rychlostí i technikou trápil hlavně Procházka. Strupčický brankář Vaňous v bráně dělal co mohl a také obránci pracovali spolehlivě. I přes řadu šancí ale další gól už do poločasu nepadl.


Kanonáda domácích začala až v 51. minutě. Aktivitou hýřící Procházka obral hosty o míča z úhlu prostřelil Vaňouse. O minutu později nabil Moisesovi a bylo to 3:0!


Vše vypadalo jasně, ale po třech minutách vrátil Strupčice zpět do zápasu skórující Lomoz. Gól hosty postavil zpět na nohy a v dalších minutách to vypadalo, že Klášterci ubývají síly. Hromaz i Lomoz jej trápili, ale zahřmělo na druhé straně, kdy si po rohovém kopu pomohli hosté faulem a Kolář z penalty vrátil domácím tříbrankové vedení. Vzápětí přidal Papoušek další trefu - 5:1.


Strupčice mohly kosmeticky upravit Binderem, ale při Gabrhelovo stálo štěstí. Domácí střelecké hody pak zakončil Černý minutu před koncem na možná krutých, ale spravedlivých 6:1.


“Už měsíc nemůžeme vyklidit marodku, na které jsou tři sádry a také svalová zranění. Trápíme se, ale snažíme se bojovat i za téhle situace. V Klášterci to pro nás bylo kruté,“ řekl po utkání strupčický kouč Jaroslav Vaňous.


Domácí lodivod Jiří Janda byl určitě spokojený. „Po špatném podzimu jsme přestavěli všechny řady, mladí si musí místo v sestavě vybojovat. Zkušenost Holého, Procházky i Papoušků dělá hodně a nám se na jaře daří. Strupčice nebyly slabým soupeřem a kdyby snížily na rozdíl branky, mohlo to být ještě dost dramatické. Za vítězstvím jsme ale šli od začátku utkání.“


FK Klášterec nad Ohří -
SK Strupčice 6:1 (1:0)


Branky: P. Papoušek, Procházka, Moises, Kolář z penalty, J. Papoušek, T. Černý - Lomoz. Rozhodčí: Šebek, Hamáček, Schwarz. Žluté karty 1:5. Diváků: 80.


Klášterec: Gabrhel - Škultéty, Černý, Holeček, Moises, Haba (Salčák), P. Papoušek, J. Papoušek (Petřík), Procházka, Kolář, Holý.
Strupčice: V. Vaňous - Jirásek (Kučera), L. Vrba, Hromas, Římal, Kovanda, Luft, Kurkin, J. Vrba, Binder, Lomoz.