Od začátku zápasu předváděli nejen pohledný fotbal, ale také se prosazovali i střelecky. V prvním poločase nastříleli svému soupeři hned pět gólů!
O ten první se po osmi minutách hry postaral kapitán Doksanský, který zužitkoval přihrávku Ilavského. O čtyři minuty později se pak skóre měnilo podruhé zásluhou povedené střely Rubenského.


Na proboštovskou branku se valil jeden útok za druhým, nebezpečně zahrozili Rubenský s Heierem. Ve 25. minutě museli Chomutovští nuceně střídat, po dost nešetrném zákroku musel odstoupit Horna a na jeho místo přišel Škota.


Jeho spoluhráči se mu za to pomstili jak nejlépe mohli - třemi góly v rozmezí deseti minut. Nejprve zakončil pěknou kombinační akci Eiselt střelou po zemi, poté Eiselt uvolnil skórujícího Rubenského a tečku za poločasem udělal střídající Škota, který ač faulován, vstřelil do rohu proboštovské branky pátý gól.


Proboštovští hráči nebyli v první půli příliš nebezpeční. Dvakrát se sice dostali na dostřel chomutovské branky, ale v ní se vyznamenal pohotovými zásahy gólman Brejcha.


Do druhé části hry udělal chomutovský trenér Heřman několik změn v sestavě. To v úvodu hry pomohlo soupeři, který Voráčkem kosmeticky upravil skóre.


Jak se později ukázalo, šlo o jediný gól druhé půle. Šancí si sice zvlášť Chomutovští vypracovali dost, Eiselt, Ilavskij ani Rubenský ale už síť nerozvlnili. A když na druhé straně zlikvidoval šance i střídající Zaťko, skončil zápas vítězstvím Chomutova 5:1.


FC Chomutov - TJ Proboštov
5:1 (5:0)


Branky: 8. Doksanský, 12. a 40. Rubenský, 33. Eiselt, 43. Škota - 50. Voráček. Rozhodčí: Husár. Žluté karty 0:2. Diváků: 50.
Chomutov: Brejcha (46. Zaťko) - Hyneš, Šebek, Strouhal, Ilavskij, Eiselt, Doksanský, Hranička, Heier, Rubenský, Horna. Střídali: Vait, Škota, Moravec. Trenér: Heřman.
Tento týden odstartují fotbalisté FC Chomutov nový divizní ročník. V neděli 10. srpna od 10.30 hodin hrají na trávníku sestupivších Blšan.