Hosty oslabilo vyloučení Kurela už v sedmnácté minutě, ale na hře to dlouho nebylo znát. Tatran šel sice už v páté minutě do vedení, když se prosadil kapitán Poustka. Pak ovšem přišlo zmiňované vyloučení a Vilémovu nezbylo než bojovat o tři body v deseti. Takřka hodinu to na trávníku ale bylo vyrovnané střetnutí.

“Šli jsme do utkání s otevřeným hledím a snahou odvézt si vítězství. Kurel se nechal vyloučit zbytečně a i když ostatní bojovali, celý zápas vydržet nemohli,“ smutně poznamenal manažer hostí Libor Sklenář.

Další gól vstřelila Kadaň ve 24. minutě, ale Mikeš stál v ofsajdu a rozhodčí trefu neuznal. Útočný fotbal se hrál na obě strany, závěr poločasu vyšel lépe domácím, když po sérii rohových kopů zaúřodaval Mikeš a s lehkou pomocí obránců to bylo 2:0.

Další část hry zahájil Vilémov povedenou střelou Hyka do horního růžku a výborným zákrokem gólman Turánek. Bojovnost hostů ukončil v šedesáté minutě po centru Poustky hlavičkou Kroupa - 3:0.

To už na Vilémovské bylo příliš a zápas začali jen dohrávat. Mikeš byl nejprve na hranici vápna bez potrestání zkosen, ale Šimoníček po chvíli stejně zvýšil. Povedla se mu k pobavení hráčů i diváků patička.

Alespoň malou náplast si mohl Vilémov dát v 69. minutě, ale Turánek chytil Jágrovi penaltu. O chvíli později se míč dostal k volnému Poustkovi a ten dopochodoval až do branky, čímž upravil skóre na konečných 5:0.

V nastavení ještě unikali sami tři kadaňští hráči na vilémovského gólmana, ŠImoníček přes něj zkusil projít, ale neuspěl.

“S výsledkem jsme více než spokojení. S tak kvalitním soupeřem se to nečekalo. Ukazuje se, že mokrý trávník nám docela vyhovuje, souhře to nijak nevadilo. Výkon všech byl perfektní. I přes vysokou prohru Vilémov dlouho hrál dobře a dál bude nebezpečný,“ řekl po utkání kadaňský kouč Jan Lím.

FK Tatran Kadaň - SK ST
Vilémov 5:0 (2:0)

Branky: Poustka 2, Mikeš, Kroupa, Šimoníček. Rozhodčí: Suchánek, Beneš, Roháč. ŽK4:2. ČK 0:1. Diváků: 120.
Kadaň: Turánek - Čibenka, Kroupa, Šabík, Zapský, Sachar (81. Bašek), Šimoníček, Nádeník, Kováč (59. Uhlík), Poustka, Mikeš.