Od začátku zápasu to ale byli Chomutovští kteří převzali iniciativu a byli nebezpeční. Během pěti minut několikrát ohrozili domácího gólmana Šeflera a zahrávali tři rohy.
Jirkov se pomalu osměloval a v patnácté minutě nečekaně udeřil, když se po pěkné akci celého útoku dobře zorientoval Klier - 1:0.
Domácí se uklidnili a začali svého soupeře tlačit, do šancí se dostal Šantora s Národou. Ve 35. minutě oklamal domácí Lehnert obranu i brankáře Hanuše a tomu nezbývalo nic jiného, než faulovat, aby zabránil jisté brance. Následovala červená karta a dlouhá přesilovka Jirkova. V závěru poločasu ale mohlo být vyrovnáno, Kubánek však mířil nad a do šaten se tak šlo za stavu 1:0.


Do druhé půle nastoupili domácí s úmyslem vedení udržet, hrálo se spíše ve středu hřiště s minimem šancí. Až přišla sedmdesátá minuta a v ní rychlý protiútok Jirkova, který parádní střelou zakončil Ambroz - 2:0.


Hosté už museli hrát vabank. Do nadějné příležitosti se dostal Vávra, ale Šefler jej vychytal.
Deset minut před koncem nastoupil do hry jirkovský Ameti a hned se dostal do šance. Těsně minul, ale chuť si spravil v posledních minutách zápasu, kdy pečetil na konečných 3:0!