Letní přípravu zahájili Chomutovští v červnu a to pod vedením nového trenéra, kterým se stal ve své době vynikající střelec a bývalý hráč FC Chomutov Tomáš Heřman.
Ten si nové svěřence otestoval na tradiční Letní lize v Brňanech, kde skončili na čtvrtém místě.
Poté se ke slovu dostal Pohár ČMFS, los prvního kola poslal na trávník mužstvo karlovarských Buldoků z ČFL. Zápas dobré úrovně skončil v normální hrací době 1:1, v nekonečné sérii penalt pak domácí vyhráli 11:10 a Chomutov šel do druhého kola.
V něm hrál opět na domácím trávníku a za soupeře měl přemožitele Blšan, Slavii Vejprnice. Hosté přijeli do Chomutova odevzdaně a také odjeli s krutou porážkou 0:4!


Třetí pohárové kolo poslalo na chomutovský trávník prvoligový Most. V normální hrací době se diváci gólu nedočkali a ke slovu tak opět přišly penalty. Ty se opět vydařily domácím - 5:4!
Konečnou zastávkou v Poháru ČMFS bylo pro Chomutov čtvrté kolo. To sehrál opět na svém trávníku a za soupeře měl přemožitele Teplic, druholigový HFK Olomouc. Ten nic neponechal náhodě a po výhře 3:0 postoupil do pohárového čtvrtfinále on.
Během zápasů Poháru ČMFS už dávno probíhala divizní soutěž. Tu chomutovští fotbalisté zahájili v Mostě proti béčku prvoligového týmu a vyhráli 1:0.
Během podzimní části přišly veselé i smutné chvilky. Nejvyššího vítězství dosáhli Chomutovští v Brozanech, kde domácí rozstříleli 6:2, nevyhnuli se ale ani smolným porážkám, jako například v Novém Boru nebo v Litvínově.


Došlo také ke změně v kádru, do týmu AFK LoKo Chomutov odešel Petr Tichý a opačným směrem se vrátil zkušený Alois Šebek.
Podzim zakončil Chomutov na šestém místě s 24 body, na vedoucí béčko Teplic jich ztrácí deset.


Chomutovští střelci: 5 gólů - Heřman, Ilavskij, 4 - Hyneš, 3 - Šebek, Sedlák, Škota, 2 - Jančárek, 1 - Doksanský, Strouhal, Hranička, Eiselt.
Pořadí divize: 1. Teplice B 34 bodů, 2. Kladno B 31, 3. Jirny 31, 4. Vltavín 28, 5. Most B 26, 6. Chomutov 24, 7. Nový Bor 24, 8. Horní Měcholupy 23, 9. Bohemians 1905 B 22, 10. Libiš 19, 11. Sokolov B 19, 12. Rakovník 16, 13. Brozany 13, 14. Český Brod 13, 15. Litvínov 11, 16. Hazlov 6.