Více jak dvě stovky diváků sledovalo první půli, která byla vyrovnanou partií až do konce poločasu. To se prosadil střelou přes celou šíři branky domácí Hlaváček, který tak hosty zchladil před odchodem do šaten.

Druhá část za opravdu letního počasí opět střelecky vyzněla pro domácí. V 60. minutě se zvýšil náskok Ervěnic Niš. Hra se vyrovnala a jak na jedné tak na druhé straně se dobře předvedly brankáři. Spořice zahrozily Holubem a Vakátem až střelou po zemi Vlček snížil na 2:1.

Domácí hráči zareagovali zvýšením tlaku na hostující celek a po chybě v obraně na 3:1 zvýšil Pavlásek. Hostům jako by docházely síly. Další chyby při zakládání akce hostí využil domácí Müller a v 80. minutě upravil na konečných 4:1. Hosté sice nesložili zbraně, ale tlak v branku nevyužili, naopak několikrát musel zachraňovat spořický gólman Kropáč.

VČSA Ervěnice – 1. FC Spořice 4:1 (1:0)

Branky: Hlaváček, Niš, Pavlásek, Müller – Vlček. Rozhodčí: Tyl – Jirsák, Šefčík. ŽK: 3/3. ČK 0/1. Diváci 200.
Ervěnice: Dráb – Bidař, Kašpárek, Burian, Bednář – Jančička, Kejzlar, Hlaváček, Müller – Niš, Pavlásek (stř. Moder, Trojan, Selecký). Trenér: M. Gutwirth.
Spořice: Kropáč – Pavlov, Ferenčík, Holub, Pavel Svoboda – Randa, Vlček, Špicar, Vaňkát – Sukovatý, Mašl (stř. Paldrman, Petr Svoboda, Váňa). Trenér: Vl. Svoboda