Fotbalisté Chomutova zahájili zápas útočnou hrou a to se jim brzy vyplatilo. Už ve druhé minutě vybojovali rohový kop, po němž se k míči v pokutovém území dostal Hranička a vstřelil první branku zápasu. O tři minuty později mohlo být na straně hostů ještě veseleji, ale Rusetského střela se zastavila na tyči domácího brankáře Sovy - syna bývalého brankáře Chomutova.


Brodští vystřelili na Zaťka poprvé až v patnácté minutě, na druhé straně vzápětí vystrašil Sovu kanonýr Eiselt. Ten pak zahrával dva trestné kopy, ale bez úspěchu.


Do konce poločasu zkoušeli domácí štěstí po rohovém kopu, Sova pak musel čelit nepříjemným střelám Horny a Harvatoviče. Do šaten tak odcházeli veseleji hosté, s vedením 1:0.


Druhá část hry se podobala té první - Chomutovští byli aktivnější, obrana se zálohou připravovala pro útočníky rychlé akce. Čárku do kolonky střel si připsali Šebek, Šjachrt, Rusetski i Eiselt, ale míč do sítě nedostali.


Pak přišla 74. minuta, v ní se k míči dostal brodský Vobořil a střelou bez přípravy vyrovnal, Zaťko na zakrytý míč neviděl a nestihl zasáhnout. Uběhlo dalších deset minut a pro hosty přišla další pohroma - Štefančík vystřelil a míč směřoval mimo, jeden z chomutovských obránců jej ale tečoval za bezmocného Zaťka. To běžela 85. minuta…


Chomutovští zapnuli na nejvyšší obrátky a vypracovávali si další šance. V devadesáté minutě dostal míč do běhu Šlajchrt, který vystřelil z těžkého úhlu, Sova míč neudržel a ten skončil až v síti - 2:2.


Ještě v nastaveném čase si hosté vypracovali jednu šanci, ale ta na nerozhodném výsledku už nic nezměnila.


„Měli jsme více než na vstřelení dvou branek. Do 74. minuty byla celá hra pod naší kontrolou, ale pak přišel výpadek a nešťastná tečovaná branka a rázem se naše vedení vytratilo. Přesto jsme měli sílu vyrovnat, dělbu bodů lze nakonec označit za spravedlivou,“ řekl po utkání chomutovský trenér Tomáš Heřman.


SK Český Brod - FC Chomutov 2:2 (0:1)


Branky: 74. Vobořil, 85. Štefančík - 2. Hranička, 90. Šlajchrt. Rozhodčí: Paták, Košan, Mokrusch. Žluté karty 2:2. Diváků: 210.
Chomutov: Zaťko - Hranička, Ilavskij (83. Vait), Šebek, Strouhal, Hyneš, Eiselt, Harvatovič, Rusetski, Horna (73. Škota), Šlajchrt. Trenér: Tomáš Heřman.