V prestižním zápase, hraném v podzimním kadaňském azylu v Klášterci nad Ohří, protrhli smůlu tří v řadě prohraných utkání. V jejich obraně se objevil znovu Vojtěch Čonka a celá defenzivní formace si odpustila chyby z minulých kol. Chomutovští útočníci byli vidět víc než domácí a tak se kadaňský atak na srovnání bodů v tabulce nekonal.


Tatran si za celý poločas nevytvořil žádnou lepší příležitost. Nebezpečí hrozilo hostům hlavně z rohových a přímých kopů. Statistika ale říká, že na rohy to do poločasu bylo 2:6, podobně i na nebezpečné přímé kopy.


Vážněji chomutovského gólmana Patrovského ohrozila hlavička Heligra a chytrý oblouček Rosenda, který těsně minul břevno. Na druhé straně se do Turánkovy svatyně nevešla střela Žďárského, Král mířil také těsně mimo, ve 34. minutě pak do břevna. Dvě tutovky ve 45. minutě nevyužil Milo. Nejdřív pálil do Turánka, poté míč poslal moc vysoko.


Druhý poločas začal kadaňský tým čileji a hosté pět minut jen odkopávali míče. Do útoku se dostal Král až v 51. minutě a jeho skákavá střela byla hodně nepříjemná.


Po čtyřech minutách Jarolím šikovně našel Mila a ten z blízka konečně otevřel účet zápasu – 0:1. Hezká kombinace vyšla i Milovi s Chabrem. Ten hledal ve vápně Hodase, jenže Heligr měl větší kopačky a hrozící malér zachránil.


Nápor Kadaně kolem sedmdesáté minuty přinesl hlavičky Rosenda a Sachra, míč pokaždé skončil na rukavicích Patrovského.


Potom ale Jarolím pořádně zamotal hlavu domácí obraně. Vše skončilo velkým dohadováním a nepřímým kopem z hranice malého vápna. Celý Tatran byl nastěhovaný na své brankové čáře a odolal. V zápětí mohl Sachar vyrovnat, jenže se do míče opřel moc a přestřelil.


Potom Chomutovští několikrát rozebrali domácí obranu, v 85. minutě dokonale. Čonka z obrany poslal na půlku míč Milovi, ten uviděl Turánka venku z branky a Heligr nestačil míč dostat zpět do hry. Gól Mila tak nešťastně sám pojistil.


Do konce hry oba celky měly ještě po jedné možnosti. Chabrovi to nevyšlo, Zapskému hlavička ano. Šlo o kosmetickou záležitost, obzvlášť když místo avizovaných čtyř minut byly nastaveny jen dvě.


Chomutovský trenér Čestmír Řehák po utkání řekl: „Byli jsme lepší ve všech řadách. V prvním poločase nám nevycházelo zakončení, naštěstí jsme neztratili trpělivost a góly přišly. Tatran nás chtěl bodově dohnat, to se mu nepodařilo.“


FK Tatran Kadaň – AFK LoKo Chomutov 1:2 (0:0)


Branky: 90. Zapský - 56. a 86. Milo. Rozhodčí: Beneš, Avignon, Zvonař. Žluté karty 3:4. Diváků: 100.
Kadaň: Turánek – Čibenka, Heligr, Paul, Zapský, Sachar, Horváth (57. Hrbík), Nádeník, Rosendo, Tadžický (Novák), Mikeš
Chomutov: Patrovský - Mareš (35. Chabr), Cejthamr, Čonka, Hodas - Kubánek, Žďánský, Král, Sojčík - Milo, Jarolím.