Více aktivity předváděli od začátku Spořičtí, Mašl s Holubem pálili mimo tyče. Domácí se k zakončení nemohli dlouho dostat, pak se ale hra vyrovnala.
Na pořádnou střelu se ale muselo čekat půl hodiny hry, kdy se kličkou uvolnil Bouček a pálil nad břevno. Vzápětí Mašl centroval na Sukovatého, ten na míč nedosáhl.


Domácím se naskytla možnost ve 38. minutě a také ji využili, když Hassl po rohovém kopu překonal Kropáče přesnou hlavičkou.
Ve druhém poločase Spořice přidaly na tlaku. Vlček se Svobodou zkoušeli své střelecké štěstí, nevyšlo to ale ani v šedesáté minutě, kdy Svoboda z penalty napálil míč do břevna.


Hosté chvíli tlačili, Bouček v šanci přestřelil, na druhé straně se mohla kopat penalta po faulu gólmana Kropáče. Tu rozhodčí nařídil proti domácím v 79. minutě, druhou příležitost si vzal úspěšně na starost Pavlov - 1:1.


Tento stav kupodivu vyburcoval domácí k náporu. Spořičtí měli štěstí, že Falc přeloboval gólmana i jeho branku, v 86. minutě ale další faul na Campra znamenal penaltu a červenou kartu pro Pernekra. Kubánek ze značky pokutového kopu mířil k tyči a Kropáč na míč nedosáhl - 2:1.


Hned z rozehrání se řítili hosté na domácího Sabadoše, Bouček opět těsně minul. Na opačné straně hřiště si zasóloval Kubánek, také neuspěl.
V devadesáté minutě se přes obránce dostala domácí dvojice Welzl Falc a druhý jmenovaný hráč zvýšil na dvoubrankový rozdíl!


Do závěrečného hvizdu ještě Falc udělal sólo z půlky hřiště a opět byl přesný - 4:1. Spořice tak hodně rozesmutnil. Oba týmy čeká v příštím kole derby - LoKo B v Ervěnicích, Spořice hostí na svém trávníku Březno.


“V celku vyrovnaném utkání jsme dokázali v posledních deseti minutách hru obrátit zcela v náš prospěch. Góly mladíků byly lahůdkové a potěšily klub i diváky,“ řekl po utkání asistent domácího trenéra Roman Falc.


Martin Bouček, útočník Spořic dodal: „Já i kolegové jsme měli na kopačkách dobré příležitosti a nedali je. Tohle i neproměněná penalta se na zápase projevila. Počítá se výsledek, ne šance.“


AFK LoKo Chomutov B -
1. FC Spořice 4:1 (1:0)


Branky: Falc 2, Hassl, Kubánek z penalty - Pavlov z penalty. Rozhodčí: Volf, Lenkvik, Růžička. Žluté karty 5:5. Červné karty 0:1 (Pernekr). Diváků: 120.
Chomutov B: Sabadoš - Hvozda, Kubík, Kostka (65. Kubánek), Hrubý, Naďal (75. Tichý), Campr, Welzl, Kubeš, Hassl (46. Šlehofer), Falc.
Spořice: Kropáč - Svoboda, Randa, Holub (69. Ferenčík), Rezek, Špicar (46. Paldrman), Vlček, Pernekr, Mašl, Sukovatý, Bouček.