Poslední tým prvoligové tabulky vyrazil do Chomutova beze zraněných ofenzivních tahounů Pilaře, Toleskiho a Oboyi a možná proto byly jeho útočné snahy během celého utkání velmi bezzubé a rozdíl tří soutěží mezi oběma soupeři nebyl příliš patrný. Most sice měl nad divizním soupeřem mírnou převahu, ale do jasných šancí se protlačit nedokázal.

Nepomohlo ani to, když trenér Robert Žák v poločase vyměnil oba útočníky. Most i ve druhé půli marně dobýval chomutovskou branku, v jediné vyložené šanci selhal brazilský záložník Andrei, jehož sólový nájezd vychytal brankář Zaťko, pozdější hrdina zápasu.

Zápas tak dospěl až do penaltového rozstřelu, v němž Most neustál roli velkého favorita. Ve třetí série slabou střelu Jedináka chytil brankář Zaťko, aby nakonec v pátém pokračování penalt sám svým úspěšným pokusem poslal Chomutov do dalšího kola.

Trenér Mostu Robert Žák byl z vyřazení hodně roztrpčený a nechtěl se vymlouvat ani na to, že jeho tým nebyl zdaleka kompletní. "Ligový celek by měl i tak divizního soupeře vyřadit. Někteří hráči si mohli říci o základní sestavu, ale nepřesvědčili, že by na ligu měli. Vyvodíme z toho nějaké závěry," řekl po utkání novinářům Žák.

Výsledek:

FC Chomutov - FK SIAD Most 0:0 - 5:4 po penaltovém rozstřelu.

Rozhodčí: Příhoda - Košec, Teuber. Diváci: 420.

Sestava Mostu: Acevski - Prášil, Procházka, Webster, Jamrich (65. Trubila) - Andrei, Schut, Škoda, Loos - Štípek (46. Bogdanov), Skultety (46. Jedinák).