Ztrátu tří bodů lze označit jako „zbytečnou.“ I přes několik vyložených šancí poslala domácí do kolen branka hostů v 77. minutě.
Zápas přitom začal slibnými pokusy domácích. Nejprve mohli diváci spatřit slibnou příležitost Chomutova při rozehrávce trestného kopu, míč z hlavy domácího hráče však skončil těsně vedle po celý zápas dobře chytajícího brankáře hostí Přibyla. V Pětadvacáté minutě dobrou šanci vypracoval domácí Iljavskij, ale jeho nahrávku útočníci bohužel nezužitkovali. Ve třicáté minutě se pokusil Přibyla překonat Doksanský, následně střílel těsně vedle branky Škota.


Sedm minut před koncem poločasu se prozměnu vyznamenal chomutovský brankář Zaťko, když výborně zlikvidoval přízemní střelu Matouška.
Hned v úvodu druhé půle si domácí vypracovali dvě slibné příležitosti, ovšem bez pořádného zakončení. Neujal se ani trestný kop Harvatoviče, který skončil těsně vedle tyče Přibylovy branky. Šanci na skórování měl ještě Jančarek, Iljavskij a Heier, jejich střely ale branku opět minuly. Sedmasedmdesátá minuta přinesla zlomový okamžik zápasu. Hosté rozehrávali rohový kop. Míč rozehrál Šimek, před brankou se dobře orientoval Dobr a bez přípravy poslal nechytatelnou střelu do branky chomutovského gólmana.


Chomutovští po obdrženém gólu nerezignovali a bojovali až do konečného hvizdu. Do konce zápasu si vypracovali řadu standardních situací, žádná se však neujala. Zápas tak skončil těsnou a především smolnou prohrou dobře hrajícího Chomutova.

 

Pár slov k zápasu řekl trénér FC Chomutov Tomáš Heřman: „Bylo to dobré utkání, ve kterém jsme si vytvořili tři vyložené šance. Jen škoda, že je naši hráči nevyužili. Bylo nám jasné, že to nebude lehký zápas, hosté oproti prvnímu kolu přijeli v plné sestavě. Dostali jsme v závěru branku a přestože jsme neustále hosty tlačili a byli blízko k vyrovnání, srovnat skóre jsme už nestihli. Ukázalo se, že každý zápas bude těžký, také nám chyběl zraněný Eiselt. Teď se musíme připravit na zápas proti Českému Brodu na jejich hřišti.

FC Chomutov – SK Viktorie Jirny 0 : 1. Rozhodčí: Čížek, Kalenda, Kapoun.
Branka: 78 min. Dobr, ž.k 4:3, diváků: 300.
Sestava Chomutova: Zaťko – Vait, Hyneš, Heier, Strouhal, Hranička, Škota ( 60. Haviar), Doksanský, Jančárek, Iljavskij, Havartovič. Trenér: Tomáš Heřman