Od začátku bylo vidět, že fotbalisty obou týmů nečeká jednoduché utkání. Kombinační fotbal nešel hrát, hráči většinou nakopávali míče dopředu.
První pokus na hostujícího gólmana Janocska poslal po centru Doksanského hlavou domácí hrající kouč Heřman, tentýž hráč to poté zkoušel hlavou znova, ale skóre se neměnilo ani po šancích Birmy s Vrabcem na druhé straně.

Po půl hodině hry se nebezpečnou střelou prezentoval domácí Strouhal, po něm Doksanský, blízko k úvodnímu gól byl i měcholupský Birma, brankář Zaťko jeho šanci včas zlikvidoval. Poločasový bezbrankový stav tak odpovídal hře obou týmů.

Druhý poločas zahrájili Chomutovští sérií rohových kopů a velkým náporem, obrana Měcholup ale vždy stačila nebezpečí odvrátit.

Poté následovaly další šance - ze strany hostů to byl aktivní Birma, z domácích Heřman se Strouhalem.

Deset minut před koncem se do slibné šance dostal střídající chomutovský Šlajchrt, ale jeho hlavičku k tyči vyrazil gólman na roh. Domácí se usadili v pokutovém území hostů, vybojovali několik rohových kopů a po jednom z nich zastavil míč směřující do sítě Rožánek a rozhodčí jej za to potrestal penaltou a žlutou kartou. Penaltu pak nekompromisní střelou proměnil Eiselt.

V závěrečné desetiminutovce se oba týmy snažily vstřelit další gól, ale šanci už si nikdo nevytvořil. Vyrovnaný zápas tak skončil nejtěsnějším vítězstvím Chomutova.

“Všichni hráči na těžkém terénu odvedli co mohli. Vyrovnaný zápas rozhodla penalta, která byla, jak všichni viděli, správně nařízena za ruku v malém vápně. Za aktivní bojovnost si naši hráči zaslouží poděkování,“ stručně k zápasu poznamenal chomutovský kouč Tomáš Heřman.

FC Chomutov - SK Horní
Měcholupy 1:0 (0:0)

Branka: 81. z penalty Eiselt. Rozhodčí: Langer, Martínek, Živnůstka. ŽK 1:1. Diváků: 275.

Chomutov: Zaťko - Cholenský, Jančárek, Strouhal, Hranička - Heier, Eiselt, Hyneš (88. Harvatovič), Doksanský - Štípek (55. Šlajchrt), Heřman (90. Škota).