LoKo B - Slovan


Derby se lépe vydařilo Slovanu, kteří bojují o záchranu. Čekalo se, že si domácí vytvoří tlak, ale Jirkovští odpovídali rychlými protiútoky. Do vedení je poslal v osmé minutě přímý kop, po němž Jenč našel u zadní tyče skórujícího Lehnerta. Domácí srovnali v šestnácté minutě, kdy z penalty skóroval Kopta.


Šance se poté střídaly na obou stranách, spokojenější byli o dalších osm minut později opět hosté, kdy gólmana Patrovského překonal hlavou Kučera. Ještě do přestávky se ale Chomutovští dočkali vyrovnání, když si na míč po rohovém kopu přesně naskočil Šlehofer.


Hned v úvodu druhé půle mohl skórovat domácí Tichý, po něm i Hvozda, ale na jirkovskou obranu nevyzráli. S přibývajícím časem začaly Slovanu docházet síly, ale obranu si pečlivě hlídal. Hlavně proto, že vítězného gólu se nedočkal ani jeden tým.


“Dobrý výkon, dobrý bod. Máme málo natrénováno, síly nám ubývaly rychleji než domácím. Bojovnost nám ale vydržela až do konce,“ řekl po utkání jirkovský kouč. Roman Falc, trenér domácích dodal: „Derby má svůj náboj, na hřišti dlouho nebylo poznat, kdo bojuje o záchranu. Slovan šel díky naší chybě do vedení, my dokázali jenom srovnat. Divákům oba týmy předvedly zajímavý fotbal.“


AFK LoKo Chomutov B - Slovan Jirkov 2:2 (2:2).

Branky: Kopta z penalty, Šlehofer - Jenč, Kučera. Rozhodčí: Aksamit, Fraško, Suchánek.


Chomutov: Patrovský - Šlehofer, Šorsák, Hrubý, Kubík, Hvozda, Kopta, Tichý, Kubánek, Welzl (Falc), Kubeš (Naďal).


Jirkov: Šefler - Hruška, Vačlena, Kotáb, Nedvěd, Jenč, Lehnert (Wlazlo), Ambroz, Wittman, Kučera, Šantora (Polák).


Ervěnice - Březno


Od začátku zápasu předváděla obě mužstva útočný fotbal, který se divákům musel líbit. První šanci měl domácí Niš, ale hlavičkoval vedle, poté se třikrát dostal ke střele Polka, ale rovněž minul.


Druhý poločas chtěli hráči obou týmů co nejdříve rozhodnout, ale chybělo přesné zakončení. Když už to vypadalo, že utkání skončí bez branek, poslal domácí kouč Gutwirth na hřiště střídajícího Pavláska, ten stačil doběhnout před soupeřovu branku a hlavou po rohovém kopu rozhodl o výhře Ervěnic 1:0.


TJ VČSA Ervěnice - Sokol Březno 1:0 (0:0). Branka: Pavlásek. Rozhodčí: Cébe, Lenkvik, Volf.


Ervěnice: Dráb - Burian, Kašpárek, Nastoupil, Bednář, Štochl, Müller, Hlaváček, Kejzlar, Moder, Niš. Střídali: Drda, Jančička, Pavlásek.