Chomutovští od začátku svého soupeře zatlačili, domácí v tlaku odvraceli na rohové kopy a po jednom z nich ve dvanácté minutě poslal Eiselt míč přesně na hlavu Heřmana - 0:1.

Domácí fotbalisté se ale nevzdávali, ve 23. minutě se před Zaťkem objevil útočník Komberec, ale ve vyložené šanci trefil jen tyč. O chvilku později na druhé straně obrana Hazlova špatně odkopla míč, ten se odrazil k Heřmanovi a ten jej bez váhání poslal do sítě podruhé.

Do konce poločasu mohl vedení hostů zvýšit Štípek, na opačné straně hřiště se vytáhl Zaťko po prudké střele Velemana.

I po přestávce to byli hosté, kteří více útočili a při každé příležitosti stříleli na branku. Jako první se gólově ale prosadili Hazlovští, když se z dvaceti metrů napřáhl Dočekal a Zaťko se jen marně natahoval - 1:2.

Dvoubrankové vedení se Chomutovu vrátilo v 71. minutě. To domácí faulovali před pokutovým územím, k trestnému kopu se postavil Eiselt a přes zeď překonal hazlovského gólmana.

Po třetí trefě přišlo do řad hostů uklidnění. V 76. minutě vystřídal útočníka Štípka mladý Šlajchrt a ten hned po pár vteřinách pobytu na hřišti nastřelil tyč. O deset minut později si ale pohrál s hazlovskými obránci a povedenou střelou po zemi pečetil výhru Chomutova na konečných 4:1.

“Sympatické bylo, že domácí přestože jsou na posledním místě, tak bojovali. Splnili jsme úkol nejen předvedenou hrou, ale také odvezením bodů,“ řekl po utkání chomutovský kouč Tomáš Heřman.

Svůj první gól v dresu FC Chomutov si připsal Martin Šlajchrt. „Mohl jsem skórovat hned při vstupu na hřiště, ale míči se do cesty postavila tyč. Vše jsem si vynahradil v závěru utkání, kdy jsem oklamal obránce a po zemi poslal míč k tyči.“

FC Jiskra Hazlov -
FC Chomutov 1:4 (0:2)

Branky: 60. Dočekal - 12. a 27. Heřman, 71. Eiselt, 88. Šlajchrt. Rozhodčí: Grimm, Mareška, Melničuk. Žluté karty 1:0. Diváků: 200.
Chomutov: Zaťko - Cholenský, Hyneš, Heier, Hranička - Strouhal, Doksanský, Harvatovič, Eiselt - Štípek, Heřman. Střídali: Šebek, Šlajchrt.