To jim zdůraznil již před začátkem zápasu trenér Tomáš Heřman. A jak ukázal vývoj zápasu, měl pravdu. Po celých devadesát minut se hrálo s plným nasazením.
Domácí se snažili co nejvíce znepříjemnit fotbalový život hostů, udělat vše pro tříbodový zisk a tím se tak odpoutat z posledního místa divizní tabulky, kde ukazuje počet jejich vstřelených branek nulu.
Hosté hráli opatrně a snažili se vypracovat do útoku. První pokus zaznamenal Heier. Poté se dvakrát blýskli domácí, ale obrana Chomutova odehrála míč na rohový kop.
Ve čtyřiadvacáté minutě se prezentoval pěknou střelou k tyči Hyneš, kterou ovšem domácí gólman chytil. Po chvíli střílel Ilavskij, před koncem poločasu ještě ohrozil branku také Strouhal, leč neúspěšně. Poločas tak skončil 0:0.
Ve druhém poločase, stejně jako v tom prvním, se hrál rychlý kombinační fotbal s přesnou obranou u obou mužstev. V 57.minutě vystřelil bez přípravy střídající Škota, který minul. V 60.minutě vybojovali chomutovští rohový kop, přes vysoké obránce Brodu se bohužel neprosadili.
Během 76.minuty domácí potrestali největší hrubku hostí, když se špatně rozehraný míč dostal k volnému domácímu útočníkovi Sochovi a ten poslal nekompromisně míč k pravé tyči Zaťka.
Hosté erezignovali a snažili se bojovat ze všech sil s cílem vyrovnat. V 77. minutě měl šanci Škota, další pak Ilavskij a po nich zahrával bezúspěšně trestný kop Strouhal.
V 89.minutě dostal přesnou Strouhalovu přihrávku na střed Ilavskij, probojoval se do pokutového území, vystřelil, obránci jeho střelu sice zablokovali, odražený míč se ale dostal opět před Ilavského, ktreý prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Trefil se po zemi k tyči a vyrovnal na 1:1.
V nastaveném čase měli chomutovští ještě dvě šance, ale nevyužili je. Broští se s chomutovskými o body podělili. Nejlepší chomutovský střelec Jan Eiselt pro zranění nenastoupil a utkání tak sledoval pouze z lavičky.

SK Český Brod - FC Chomutov 1:1 (0:0)

Branky: 76.Socha - 89.Iljavskij. Rozhodčí: Grim - Hudeček, Polák. ŽK: 2:2. Diváků: 280.

Sestava FC Chomutov: Zaťko - Vajt, Hyneš, Heier, Hranička - Harvatovič, Jančárek, Pelikán, Strouhal - Iljavskij, Doksanský. Střídali: Dolejška, Tichý, Škota. Trenér: Tomáš Heřman.

Ohlasy po utkání

Tomáš Heřman, trenér FC Chomutov: „Upozornil jsem naše hráče, že utkání nebude jednoduché. To se potvrdilo od začátku až do konce utkání. Zápas to byl náročný, hrál se po celé šířce hřiště. Přesto jsme měli stále příležitosti vstřelit branku, chybělo zakončení v podobě překonání brankáře. Utkání bylo náročné, kdo jej viděl, musí souhlasit. Po nešťastně obdržené brance jsem musel zariskovat a tak jsem poslal v závěru na hřiště Dolejšího a Tichého, kdy naši hráči vložili vše na možnost vyrovnat, což se nakonec podařilo. V nastaveném čase jsme měli ještě dvě možnosti překonat brankáře domácích, ale bohužel se tak nestalo.“

Petr Iljavskij, autor vyrovnávacího gólu Chomutova:
„Zápas byl náročný jak pro nás, tak pro soupeře. Po obdržené brance jsem věřil, že v závěru vyrovnáme. Dostal jsem míč do běhu od Petra Strouhala, prokličkoval jsem se až do vápna, kde na mě vyrukovali tři obránci. Vystřelil jsem a odražený míč poslal k pravé tyči do sítě. Bylo to vyrovnané utkání, remíza je spravedlivá.“