Od začátku byl mladý tým Blšan neškodným soupeřem a na jeho branku se valil jeden chomutovský útok za druhým. Po úvodních šancích Eiselta, Ilavského a Šebka otevřel v sedmnácté minutě skóre kanonýr Eiselt, který zužitkoval přesnou přihrávku Horny.


Po dalších neproměněných šancích hostů přidal druhý gól kapitán Doksanský a do šaten se šlo za stavu 0:2.


Hosté po přestávce, s vědomím dvoubrankového náskoku, kontrolovali hru, přesto si stále vytvářeli řadu šancí. Hranička střelecky neuspěl, nováček Rusetski obešel dva hráče a jen těsně minul. V 77. minutě domácí faulovali ve své šestnáctce, ale Eiseltovu penaltu blšanský gólman vyrazil.
I v závěru zápasu byli Chomutovští jasně aktivnější a jen díky vychýlené střelecké mušce vyhráli „jen“ 2:0.


“Vyšlo nám to dobře, ale mohlo to být ještě lepší. Každý, kdo byl na zápase viděl, že domácí po sestupu z České fotbalové ligy nastoupili s mladým týmem. Pochopitelně se nám hrálo dobře a ještě jsme měli možnost vstřelit ještě nejméně čtyři pět branek, včetně penalty,“ vrací se k úvodnímu utkání sezony chomutovský trenér Tomáš Heřman.


FK Chmel Blšany - FC Chomutov 0:2 (0:2)


Branky: 17. Eiselt, 40. Doksanský. Rozhodčí: Melničuk, Svatík, Chládek. Žluté karty 2:1. Diváků: 300.
Chomutov: Zaťko - Hranička, Hyneš, Strouhal, Šebek (74. Heier) - Doksanský, Rusetski, Eiselt, Šlajchrt (61. Škota) - Horna (61. Vait), Ilavskij.


“Nyní nás čeká velmi důležitý domácí zápas proti Viktorii Jirny. Musíme se na toto utkání opět dobře připravit a snažit se zápas dovést do vítězného konce. První kolo nám vyšlo dobře,“ přibližuje trenér Heřman další program. Příští utkání sehraje FC Chomutov doma v sobotu 16. července, od 10.15 hodin hostí zmiňované Jirny.