Šlo o poslední zápas ve skupině a také o prověrku před zahájením nového ročníku divize. Chomutovští nastoupili se třemi nováčky - Rubenským, Hornou a brankářem Brejchou. Kádr pro mistrovské zápasy se stále ještě tvoří.

„Zatím je na hodnocení čas. Musím hráče ještě vidět i v dalších utkáních, pak se rozhodnu,“ konstatuje chomutovský trenér Tomáš Heřman.


Chomutovští fotbalisté se snažili hrát útočný fotbal. Jako první vyzkoušel pozornost děčínského gólmana Moravec, po něm také Ilavskij. Těsně vedle tyče zamířila i střela Heiera. Ve 23. minutě unikl novic Horna středem hřiště, ale k zakončení mu chyběla přesnost.


Hráči Chomutova byli jasně aktivnější, do další šance se dostal po centru Šebka Ilavskij. Ten ve 35. minutě unikl bránícím hráčům a bez obtíží poslal míč do děčínské sítě - 1:0. Závěr prvního poločasu pak obstarala hlavička Hyneše.


Aktivita chomutovských hráčů pokračovala i po přestávce, hned v úvodu druhé půle nastřelil tyč Rubenský. Děčínští zkusili přidat a ve snaze vyrovnat stříleli na Brejchu, ale pouze z dálky. Po rohovém kopu byli hodně blízko vyrovnání, útočník Děčína však napálil míč pouze do břevna.


Brankovou konstrukci napálil i na druhé straně Šebek. Děčínští se na dostřel Brejchovy branky dostávali zřídka, v 71. minutě se ale chomutovský kouč musel hodně vytáhnout, aby míč vytěsnil na roh.


Deset minut před koncem zápasu byl před pokutovým územím zastaven chomutovský Horna, následovala žlutá karta a trestný kop. Míč si postavil Eiselt a jeho pěkná střela také skončila na břevně.


Zápas, ve kterém chomutovští fotbalisté měli tutových šancí na čtyři pět gólů, tak nakonec skončil „jen“ nejtěsnějším vítězstvím.


FC Chomutov - FK ŘEZUZ Děčín 1:0 (1:0)


Branka: 35. Ilavskij. Rozhodčí: Ipser, Leština, Beneš. Žluté karty 0:3. Diváků: 60.
Chomutov: Brejcha - Hyneš (46. Eiselt), Šebek, Moravec, Strouhal - Hranička, Doksanský, Heier, Rubenský - Horna, Ilavskij. Trenér: Tomáš Heřman.