Březno přišlo hned po rozehrání o míč, Hrubý utekl po křídle a jeho centr poslal Welzl hlavou přesně k tyči - 1:0.
Tahle situace ale překvapivě nahrála více Březnu, které další čtvrthodinu dávalo domácím pořádně do těla. Ukázalo se, že chomutovská obrana i gólman Číž pracují dobře a z tlaku hráčů Března se tak nic neujalo.


Domácí se dopředu vážněji dostali až v sedmnácté minutě, kdy opět hlavičkoval Welzl, tentokrát vedle. Několik hezkých úniků po křídle předvedl Dargaj, o Kubíkovu hlavičku se včas postaral gólman Lux. Za hosty mohl vyrovnat Pajda, jeho bombu ale domácí obrana tečovala na roh.
Po půl hodině hry to po faulu na Dargaje vypadalo na penaltu, ale nepískalo se. O minutu později povedený centr jen „učísl“ vlasy Kubánkovi, Žďánský mířil těsně nad břevno. Oba tito hráči ještě do konce poločasu jednou vyzkoušeli Luxe, který poslední minuty dohrával se sebezapřením, protože si bolestivě poranil koleno. Jeho spoluhráči v samém závěru vyrovnali z penalty, kterou proměnil Pliska.


Hned v první minutě druhé půle zahráli hosté ve vápně rukou a Kubánek to z penalty potrestal. Branku Března v dalším čase zaměstnávali mladý Kubeš i Welzl, Lux měl nepříjemně mnoho práce. Kapituloval až v 56. minutě, kdy sudí ponechal domácím výhodu, Kubánek potáhnul míč dopředu, nabídl jej Kubešovi a ten protlačil míč pod Luxem.


Strhující byly další minuty hry, kdy rychlé útoky obou celků končily na rukavicích brankářů. Po přihrávce Plisky měl Kříž na kopačce snížení, Číž se svým zákrokem vytáhnul. Domácímu Kubánkovi poté chyběly centimetry, stejně jako Pliskovi na druhé straně.
Utkání hodně nadprůměrné úrovně tak skončilo výhrou domácích 3:1 a oba týmy po skončení sklidily potlesk diváků.

 

AFK LoKo Chomutov B – Sokol Březno 3:1

Poločas 1:1. Branky: 1. Welzl, 46. Kubánek z penalty, 56. Kubeš – 45. Pliska z penalty. Rozhodčí: Spišák, Bláha, Beneš. Žluté karty 1:3. Diváků: 150.
Chomutov: Číž – Hvozda, Šorsák, Moravec, Kubík, Dargaj (69. Šebek), Žďánský, Hrubý (74. Bernt), Veselý (32. Kubánek), Welzl, Kubeš.
Březno: Lux – Pliska, Segeš, Nový, Niebauer, Čížkovský, Polka, Kočan (79. Heřman), Balšan, Pajdla, Kříž.

Ohlasy po utkání

Čestmír Řehák, trenér Chomutova: „Oba celky hrály pohledný fotbal, který se musel líbit. Když budeme takto hrát i v dalších zápasech, nebude v ochozech o fanoušky nouze. A to určitě chceme.“
Josef Nemelka, trenér Března: „Rozhodly rychlé góly v obou poločasech. Máme hned na začátku soutěže potíže se sestavou. Ti, co nastoupili, bojovali ze všech sil, ale někteří své zkušenosti teprve získávají. Přesto jsme sehráli dobrý zápas.“