“Šlo už o několikátý zápas, který se rozhodnul v posledních minutách. Je to škoda,“ řekl trenér Baníku Jaroslav Veselý.


V úvodních fázích zápasu Meziboří přehrávalo Baník ve středu hřiště a přetížená obrana jen ztěží odolávala. Sám na gólmana Kučeru šel Lenc, zapsat se do střelecké listiny mohl i Lokvenc, ale bezbrankový stav stále platil. A neměnil se ani v závěru poločasu, kdy Meziboří dvakrát nepříjemně ohrozilo Kučeru, ten ale vytáhnul dva skvělé zákroky.


Baníku vyšel úvodní tlak ve druhé části. Rychlý útok zakončil Hříbal centrem, odražený míč se k němu ale vrátil a Hříbal přesně zakončil - 1:0.
Meziboří se najednou muselo bránit a při šancích Ringlera s Črepem mělo hodně štěstí.Také Hříbal svou další šanci neproměnil.


Vyrovnání přinesla 64. minuta, v níž Kučera vyrazil míč k Hlavničkovi a ten to potrestal. Útoky se poté střídaly na obou stranách, do vedení se mohly dostat oba celky.


Když už to vypadalo na remízu, tak se to povedlo hráčům Meziboří, v 87. minutě dostal Červínek přihrávku do volného prostoru a akci úspěšně dokončil - 1:2…


“Tyto zápasy mají svou hodnotu. Jaro bude náročné a my musíme být připraveni co nejlépe,“ dodal trenér Veselý.


Kouč Meziboří K. Borovský dodal: „Potřebujeme na jaře hrát lípe než na podzim a tak tým částečně přestavujeme. Z naší strany to byl solidní výkon. Jsem rád, že se hrálo slušně. Máme totiž z předchozích utkání čtyři zraněné.“

 

Baník Březenecká -

SFK Meziboří 1:2 (0:0)

Branky: Hříbal - Hlavnička, Červnínek. Rozhodčí: Šmok, Hradský, Jelínek.


Baník: Kučera - Klíma, Husinecký, Marek, Král, Črep, Hříbal, Recman, Ringler, Butaš, Baričiak. Střídali: Virág, Váňa, Stelina.