,,Dal jsem možnost si zahrát především hráčům, kteří střídají v průběhu mistrovských zápasů z lavičky. Po celých 9 minut měl šanci brankář Brejcha a svoji úlohu splnil. Běhavý soupeř byl technicky vyspělý, což bylo pro naše hráče dost nezvyklé, ale byla to dobrá příprava, '' sdělil trenér Tomáš Heřman.
Jak známo mužstvo Alahli club Al- Fusairah, je na soustředění v Praze a v rámci tohoto soustředění hrají se slabšími kluby přípravné zápasy. Utkání vyrovnané jak na šance, tak na hru skončilo po první polovině bezbrankovou remízou.


V druhé části hry se trochu hra změnila, a také brankový stav. Hned první rohový kop v 55. minutě totiž přinesl změnu na kontě soupeřů. Míč směřující na branku změnil díky hlavičce Holana směr a rozvlnil síť za zády hostujícího brankáře poprvé.


I dále ve hře měli domácí více šancí. Podruhé Chomutov skóroval, když brankář Alahli club Al-Fusairah nejprve vyrazil míč do hrací plochy v zápětí zasahoval znovu, ale tak nešťastně, že vyběhl až k lajně pokutového území, toho využil jen o několik metrů vzdálený záložník Heier a poslal míč do nestřežené branky. V 66. unikl hráč Alahli club Al-Fusairah po pravém křídle, byl faulován v pokutovém území, to rozhodčí Valenta posoudil jako nedovolený zákrok a ukázal na značku pokutového kopu. Dobře umístěnou střelou se prezentoval hráč hostí Kuétegu, snížil tak na 2:1. Pak ještě mohl zakončit další akci Škota, ale byl před pokutovým územím sražen a trestný kop rozehraný Eiseltem skončil těsně vedle branky hostí. Závěr byl ve snaze hostí vyrovnat, ale na toužený bod již nedosáhli.


FC Chomutov - Alahli club Al-Fusairah
2:1 (0:0)


Branky: Holan, Heier – Kuétegu. Rozhodčí: Valenta.
Sestava Chomutova: Brejcha – Moravec, Jančárek, Heier, Vait – Harvartovič, Šlajchrt, Horna, Škota – Rusetski, Hranička. Střídali: Eiselt. Trenér: Tomáš Heřman