Jirkov - Chomutov


Herní zkušenosti obou týmů a tři dorostenci v sestavě velely Jirkovu obrannou taktiku a ta jim dlouho vycházela. Za první poločas si hosté vynutili devět rohových kopů a spršku střel na domácího Šeflera, přes hradbu těl ale měli málo šancí na úspěch.


Slovan se do útočení dostal párkrát, díky Ametimu se Šantorou to bylo nebezpečné. Při jedné z jejich akcí zahrál Kubík rukou a z penalty otevřel Ameti skóre.


Vedení ale vydrželo Slovanu jen dvě minuty, poté se napřáhl Dobiáš a jeho střela se zastavila až v síti.


Druhá část přinesla ještě větší tlak hostů a nakonec i očekávané góly v síti Šeflera, který jim i přes dobrou práci nemohl zabránit. O vedení se postaral Šlehofer, který našel volného Kubeše a ten v klidu skóroval, hned poté poslal Kubeš míč na Jarolíma a tomu vyšly proti gólmanovi jesličky. Víc už toho ale Šefler hostům nedovolil.


“Uhráli jsme čestný výsledek, na více jsme pomýšlet nemohli,“ znělo po zápase z jirkovské kabiny. Chomutovský trenér Lukáš Fišer dodal: „Tohle nejsou jednoduchá utkání. Ve vápně domácích bylo často s brankářem devět hráčů. Cíl jsme splnili, chceme být v poháru co nejlepší, jako loni a předloni.“


Slovan Jirkov - AFK LoKo Chomutov 1:3 (1:1).

Branky: Ameti z penalty - Dobiáš, Kubeš, Jarolím. Rozhodčí: R. Hoffmann, Meder, Hamáček. Žluté karty 1:2. Diváků: 40.


Jirkov: Šefler - Hruška, Nedvěd, Polák, Vačlena, Dufek, Wlazio, Ambroz, Tengler, Šantora, Ameti.


Chomutov: Patrovský - Hvozda (Kubeš), Kubík, Campr (Cejthamr), Hodas, Sojčík, Zelinka, Jarolím, Dobiáš (Žďánský), Kostka, Šlehofer.


Ervěnice - Kadaň


Zápas to byl zajímavý a hosté ho nakonec pojali jako velmi dobrý trénink. V prvním poločase se domácí fotbalisté ještě drželi, ale po přestávce na zkušenějšího a kvalitnějšího soupeře nestačili a otázkou bylo jen to, na kolika gólech se Kadaňští zastaví.


TJ VČSA Ervěnice - Tatran Kadaň 0:9 (0:2).

Branky: Uhlík 2, Bašek 2, Bíža 2, Sachar, Nádeník, Mikeš. Rozhodčí: Javorech, Dušek, Schwarz. Diváků: 150.


Ervěnice: Trojan - Valčík, Burian, Niš, Jančička - Selecký, Hradský, Krampera, Boček - Bidař, Kroupa. Střídali: Štochl, Tobich, Kejzlar.


Kadaň: Meček - Paul, Bohuslav, Šabík, Basl - Sachar, Z. Horvát, Nádeník, Uhlík - Bašek, Mikeš. Střídal: T. Horvát.