Chomutovští naštěstí dokázali své nervy udržet na uzdě a nenechali se vyprovokovat k odvetným zákrokům, i když schytali pár pořádně bolestivých zákroků. Nakonec se jim to bohatě vyplatilo.


LoKo začala zápas útočně a domácím dovolila první akci až po deseti minutách hry. Ovšem jejich druhý útok nezvládla. Zkušený Čapek se prosadil střelou pod břevno z 25 metrů. Hosté na další čtvrthodinu vypadli z tempa, přežili však pokusy Štercla, Kosejka i Fichtnera. Tohle domácí znervóznilo. Když Hrubý po standardní situaci hlavou srovnal, Jiskra hru přitvrdila a postupně sbírala žluté karty. Se třetí kartou „vyfasovali“ i penaltu a do šaten šli díky Královi jako prohrávající.


Po přestávce se hrálo vyrovnaně, ale domácím začaly nebezpečně přibývat karty. O něco lepší Modrá spálila v 62.minutě tutovku a nervy zapracovaly hlavně Cermanovi, pak i Zd. Kosejkovi. Oba po druhé žluté šli ze hřiště. Tohle LoKo potrestala třetím gólem. Po přímém kopu dostal odražený míč do sítě Žďánský.


Domácí nepochopitelně pokračovali ve „žlutění“. Jejich nejlepší hráč Čapek si vydiskutoval také druhou žlutou, a tak domácí dohrávali nezvykle jen v osmi.


„Na jaře jsme tady herně propadli, teď to bylo z naší strany zcela jiné. Hráči plnili taktické pokyny a narůstající tvrdost Jiskry je nerozhodila. Ukázalo se to jako jeden z rozhodujících faktorů. Práce trenéra P.Chaloupky začíná být vidět. Domácí hráli dobrý fotbal, ale fauly a následné debaty s rozhodčím uškodily jenom jim samotným,“ řekl po zápase asistent trenéra LoKotky Č. Řehák.


Jiskra Modrá – AFK LoKo
1 : 3 (1:2)


Branky: Čapek – Hrubý, Král, Žďánský. Rozhodčí Beneš – Urban, Zvonař. ŽK 6/4. ČK 3/0 (Cerman, Kosejk, Čapek).
LoKo: Patrovský –Hrubý, Hodas, Cejthamr, Kostka, Milo (83.Hajný), Žďánský, Tichý, Kubánek (88:Kopta), Sojčík (83.Jarolím), Král.