Už ve druhé minutě podržel domácí gólman Sabadoš své spoluhráče, kteří na půlce udělali hrubou chybu a Gerboc se řítil sám na branku.
Chomutovští jakoby už mysleli na středeční finále Severočeského poháru, hráli jen na půl plynu a obranu Soběchleb neuměli ničím překvapit. Až ve 27. minutě se chytrou kombinací dostali domácí do vápna, střely Jarolíma i Šlehofera ale do sítě nedorazily. Zato po minutě nechali obránci Gerboce zopakovat únik a tentokrát už byl přesný - 0:1.


Srovnat mohl o chvíli později Šebek, střelu uspěchal a Welzl pak pěknou falší těsně minul.
Ve čtyřicáté minutě se Gerboc už potřetí v zápase řítil sám na branku, tentokrát včas zasáhl Čonka. Z protiútoku pak domácí dvojice Král Šebek předvedla pěkný útok s narážečkou a Král zakončoval do prázdné branky. Poločas tak skončil nerozhodně, lepší však určitě byli hosté.
Po přestávce začaly Soběchleby znovu důrazně, hlavička Jakimova šla těsně mimo, hned na to dvakrát dobře zapracoval Sabadoš.
Teprve poté se hra změnila. Na Soběchleby se začal řítit jeden útok za druhým, v jejich vápně bylo každou chvíli horko. Domácí se ale dlouho předháněli v nepřesných střelách, bylo ale jasné, že něco už se ujmout musí…
To se ale povedlo až pět minut před koncem, kdy Kubík přesně namazal na kopačku Žďánskému - 2:1. Hosté mohli hned vyrovnat - Řehák si vytáhnul Sabadoše z brány, ale už nenašel prostor pro střelu.
Hned z protiútoku domácí rozebrali celou obranu, ve vápně si posílali míč jeden na druhého a už to vypadalo, že nikdo nevystřelí. Kubánek to ale přece jen dokázal a mohl se radovat - 3:1.


Soběchlebští z toho byli zaskočení, chtěli zápas už v klidu dohrát, ale v samém závěru se ještě dostal k míči Hrubý, dlouhým centrem našel hlavu Kubíka a ten pečetil na 4:1.