Od začátku zápasu měli Chomutovští více ze hry a také se snažili často střílet. Své střelecké umění ukázali Horna s Eiseltem, na druhé straně se chomutovský brankář Brejcha vytáhnul při střele domácího Osmanu.

Hosté měli míč neustále pod kontrolou a domácí se často jen dívali na jejich rychlé přihrávky. Další střely si připsali Strouhal, Šlajchrt a Horna, ten se ve 23. minutě konečně prosadil i gólově – 0:1.

Chomutovští pokračovali v aktivní hře, ale stříleli nepřesně. Borští se snažili něco vymyslet přes rychlé protiútoky. A ve 37. minutě se dočkali vyrovnání. Chomutovští nakrátko rozehrávali, vletěl jim do toho Šulc a jeho důraz zužitkoval Osmanu – 1:1.

Druhý poločas se podobal tomu prvnímu. Na domácích bylo vidět, že si jsou vědomi sestupu a odchodu do postupivšího Vilémova. Přesto si ale dokázali vypracovat šanci, při níž nastřelili tyč a v 55. minutě dokonce Budský poslal Nový Bor do vedení přesnou střelou k tyči – 2:1.

Hostům nebyl nic platný jejich tlak, protože borský brankář Szabo si pohlídal všechny střely mířící mezi tyče. V samém závěru utkání si na přihrávku dobře naběhl Strouhal, ale místo vyrovnání hlavičkou orazítkoval pouze tyč.

Jiskra Nový Bor – FC Chomutov 2:1 (1:1)

Branky: 37. Osmanu, 55. Budský – 23. Horna. Rozhodčí: Kříž, Doležel, Čunda. Žluté karty 1:1. Diváků: 80.

Chomutov: Brejcha – Ilavskij (52. Haviar), Šebek, Vait, Hyneš, Eiselt, Strouhal, Horna, Jančárek, Šlajchrt, Moravec. Trenér: Doksanský.

Fotbalisté FC Chomutov zakončí sezonu posledním utkáním, které sehrají na domácí půdě proti Rakovníku. Hraje se již ve středu 17. června od 17.30 hodin!