Dobrý fotbal se hrál od úvodního hvizdu rozhodčího, jenže oběma mužstvům chybělo přesné zakončení. Lepším pohybem se vyznačovali především domácí hráči, ale ani Eiselt ani Horna nepřekonali hostujícího brankáře. V 15. minutě se dostal do šance nový hráč FC Risetski, ale ani on neproměnil. Na druhé straně ve 20. minutě zaúřadoval domácí Zaťko.


Po 34. minutě se hostě dostali postupně do tří šancí a tu poslední dokázal Mašek využít a poslal hosty do vedení Jirny. Chomutov do konce poločasu ještě dvakrát pokusil srovnat skóre, ale ani Ilavskij ani Horna neuspěli.


Druhá polovina utkání byla ze strany FC o mnoho bojovnější a vyplatilo se. V 52. minutě našel Horna přesnou přihrávkou Eiselta a ten se k pravé tyči nemýlil. Chomutovští dostali chuť zápas vyhrát k čemuž se přiblížili hned o dvě minuty později díky hlavičce Horny, která skončila za zády brankáře hostí a FC vedl 2:1.


O konečném kontu zápasu rozhodl v 78. minutě Doksanský, který využil přihrávku Rusetskiho z pravé strany a upravil na konečných 3:1. Díky velmi dobré produktivitě v druhém poločase si FC Chomutov připsal další tři body a po druhém kole se na jeho kontě blýská 6 bodů.


„I když jsme hráli dobře i v prvním poločase přeci jen jsme neskórovali a prohrávali. Naštěstí si hráči vše vynahradili ve druhém poločase. Krom třech branek jsme měli ještě dost šancí. Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že Jirny minulý ročník divize vyhrály. Věřím, že fotbal v druhé půli se líbil hlavně divákům a já jsem samozřejmě spokojený s tím jaký fotbal hráči předvedli,“ zhodnotil zápas trenér domácích Tomáš Heřman.


FC Chomutov – SK Jirny
3:1 (0:1)


Branky: 52. Eiselt, 54. Horna, 78. Doksanský – 34. Mašek. Rozhodčí Rauch – Mareška, Grimm. ŽK: 1/3. Diváci: 260.
FC Chomutov: Zaťko – Hranička, Hyneš, Strouhla, Šebek – Eiselt, Horna (84. Škota), Rusetski – Ilavskij, Šlajchrt (75. Heier), Doksanský (89. Jančárek).
V dalším divizním kole nastoupí Chomutov v derby proti mosteckému béčku.