V úvodu utkání si domácí vybojovali několik rohových kopů i dalších standartních situací, hosté se ke střelbě téměř nedostali.
Dvě střely z kopačky chomutovského kanonýra Eiselta šly nejprve mimo, ale ta třetí po pěkném sólu z levé strany už skončila ve vejprnické síti - 1:0.
Po rychlé rozehrávce se do další nadějné šance dostal Ilavskij, míč už směřoval do sítě, Kovařík jej však stačil na čáře chytit.
 
Ve 37. minutě tvrdě vypálil domácí Tichý, vejprnický gólman míč neudržel a rychlonohý Škota jej dorazil za jeho záda - 2:0.
I ve druhém poločase hosté útočili jen sporadicky, dobře organizovaná domácí obrana jim nedávala žádnou šanci.
Hned po třech minutách druhé půle se skóre měnilo potřetí, míč do běhu dostal Škota a na tabuli svítilo 3:0.
V 68. minutě vystřídal chomutovského brankáře Zaťka David Heřman, který přišel z Ústí nad Labem, ale ani jeho hosté nepřekonali.
Domácí hráli v pohodě, rychle kombinovali a zápas v klidu dohrávali.
 
V 84. minutě ještě zužitkoval dobrou přihrávku Škota, který tak hattrickem uzavřel skóre na konečných 4:0 pro Chomutov.
Branky: 25. Eiselt, 37., 48. a 84. Škota. Rozhodčí: Melničuk, Novotný, Jedlička. Žluté karty 0:2. Diváků: 261.
 
Zaťko (68. D. Heřman) - Vait, Hyneš, Dykas, Dolejška - Jančárek, Eiselt (60. Haviar), Tichý, Strouhal - Ilavskij (46. Sedlák), Škota. Trenér: T. Heřman.
 
“Cílem byl postup a to se podařilo. Příležitost jsme dali i dalším hráčům. Utkání se hrálo v naší převaze, což potvrzuje i výsledek. Teď v sobotu hrajeme proti těžkému soupeři, Vltavínu, i při tomto zápase budeme potřebovat podporu diváků,“ řekl po skončení úspěšného pohárového zápasu chomutovský trenér Tomáš Heřman.