Chomutov – Brozany

K prvnímu utkání nastoupili Chomutovští proti Brozanům. Ty měly v úvodu dvě střelecké příležitosti, poté převzali iniciativu hráči FC Chomutov. Blízko ke gólu byli Ilavskij s Tichým, tyč ve 23. minutě trefil Doksanský.
Chomutovští byli aktivnější, ale skóre otevřeli hráči Brozan. Běžela třicátá minuta, po levé straně se přes obranu probil Hokaut a jeho střela skončila až v síti.
Ještě do konce poločasu mohli chomutovští hráči vyrovnat a bylo vidět, že je jen otázkou času, kdy se trefí.
Do druhého poločasu postavil nový trenér Heřman několik nových hráčů. Po šancích Haviara a Škoty se prosadil Ilavskij, který v 68. minutě vyrovnal na 1:1.
V 75. minutě přišla pro Brozany další pohroma, míč si vyměnili Ilavskij se Škotou a druhý jmenovaný hráč poslal balon do brozanské sítě podruhé.
Tlak Chomutova pokračoval, hosté se k vážnějšímu ohrožení branky prakticky nedostali. Skóre utkání pak zpečetil svým druhým gólem v 83. minutě Ilavskij, Chomutov vyhrál 3:1.

FC Chomutov - Sokol Brozany 3:1 (0:1). Branky: 68. a 83. Ilavskij, 76. Škota - 30. Hokaut. Penalty 2:4. Rozhodčí: Jiřík, Chytil, Balaštík. Bez karet.
Chomutov: Zaťko - Vait, Hranička, Heier, Hyneš - Harvatovič, Tichý, Škota, Strouhal - Ilavskij, Doksanský. Do druhého poločasu prostřídali Dolejška, Moravec, Pelikán, Haviar, Kudrna.

“Především stále poznávám nové hráče, abych věděl jak na tom fotbalově jsou. Toto utkání, jako každé na takovýchto turnajích, je o tom, aby se hráči sehrávali. Vyhráli jsme, ale už v prvním poločase jsme mohli dát nějaké branky,“ zhodnotil svůj první zápas na lavičce FC Chomutov trenér Tomáš Heřman.

Chomutov – Kladno B

V neděli nastoupili chomutovští hráči proti béčku Kladna, zápas byl hodně poznamenán úmorným vedrem, kvůli němuž jej pořadatelé zkrátili na dvakrát pětadvacet minut, což bylo velmi rozumné rozhodnutí.
Chomutovští nastoupili bez několika svých opor, trenér Heřman měl ale hráčů dostatek. Oba soupeři hráli solidní fotbal s rychlým pohybem.
Chomutov si v prvním poločase vybojoval několik rohových kopů, ale v následných šancích přesně nezakončil. Skóre mohli otevřít Haviar, Harvatovič i Tichý, několika rychlými úniky provětral kladenskou obranu i Ilavskij, ale bezbrankové skóre se pořád neměnilo.
A to platilo i ve druhém poločasu. V šedesáté minutě měl kladenský gólman plné ruce práce se střelou Dolejšky, na druhé straně byl při dvou zákrocích pohotový Kudrna, který vystřídal Zaťka.

Zápas tak nakonec skončil bezbrankovou remízou.
FC Chomutov - SK Kladno B 0:0. Penalty 2:3. Rozhodčí: Beneš, Kratina, Krejcar. Žluté karty 1:0.
Chomutov: Zaťko (Kudrna) - Heier, Hyneš, Vait, Strouhal - Doksanský, Haviar, Dykas, Harvatovič - Tichý, Ilavskij. Střídali: Hranička, Pelikán, Moravec, Dolejška.

Další utkání odehraje Chomutov proti týmu Štětí.