V posledních čtyřech utkáních chomutovští fotbalisté ani jednou neprohráli (doma remizovali s Jirny 1:1, vyhráli na Motorletu Praha 2:1, doma porazili Nový Bor 4:0 a o tomto víkendu uspěli i ve zmiňované Skalici), díky čemuž se odpoutali z předposlední, sestupové příčky. Momentálně je Chomutov třináctý, má stejně bodů jako dvanáctá Stříbrná Skalice.
Do konce letošního ročníku divize zbývá sehrát ještě pět utkání, z toho jich Chomutovští na domácím trávníku odehrají tři.
Nejbližším zápasem je sobotní domácí střetnutí s momentálně devátým celkem Loko Vltavín, hned o týden později odehraje FC Chomutov další domácí zápas a za soupeře bude mít rezervu prvoligového Kladna, které je po 25. kole na čtvrté příčce.
Poté chomutovský tým čeká zájezd na hřiště béčka Baníku Sokolov, posledním domácím utkáníím sezony bude duel s béčkem Bohemians 1905.
Úplně poslední utkání sezony bude v otázce záchrany či sestupu možná to nejdůležitější. Sezonu totiž chomutovští hráči zakončí na hřišti Děčína, který je momentálně na předposlední patnácté příčce tabulky a také hraje o záchranu.
Vše mají Chomutovští ve vlastních rukách.