“Podařilo se nám navázat na velmi vydařenou předchozí sezonu, kdy jsme slavili titul přeborníka Ústeckého kraje a v boji o první místo pokračujeme i v letošní sezoně. Po podzimní části soutěže, kterou hraje čtrnáct nejlepších družstev kraje, jsme na druhém místě se ztrátou dvou bodů na vedoucí Teplice a šestibodovým náskokem na Ravel Ústí nad Labem,“ hodnotí úspěšnou podzimní část sezony Martin Ulrich, vedoucí družstva.
Rozhodujícím momentem podzimu byl zápas v Teplicích. Tam Chomutov začal slibně a už ve třetí minutě vedl po trefě Kunarta. „Pak jsme ale udělali pár chyb, kterých soupeř využil a po poločasu jsme prohrávali 1:2. Po přestávce jsme soupeři nedovolili hrát, ale neproměňovali jsme šance a naopak jsme ještě inkasovali. Závěrečný nápor už stačil jen na snížení,“ vrací se k důležitému utkání Martin Ulrich.
Ostatní zápasy už probíhaly v režii Chomutova, jen v Blšanech bylo k vítězství zapotřebí pořádného kousku štěstí, protože i přes drtivý tlak padl vítězný gól až pět minut před koncem.


“Protože se nám během loňské sezony rozrostl kádr, rozhodli jsme se letos postavit i B mužstvo a přihlásili ho do okresního přeboru.. Kluci nám svými výkony ukázali, že to byl správný krok a po podzimu se vyhrávají na čele tabulky,“ dodává Ulrich.
A na závěr trochu čísel - obě mužstva sehrála dohromady 25 zápasů, z nichž jich chomutovští mladíci vyhráli 21 a nastříleli v nich neuvěřitelný počet 128 branek! Zajímavé je, že alespoň jedním gólem se na tom podílel každý z dvaceti hráčů. Chomutovský A tým je v krajském přeboru nejlepší i v obranné činnosti, obdrželi nejméně gólů ze všech týmů, pouhých devět.
“Můj závěrečný dík patří vynikající partě kluků, která dokazuje, že umí hrát fotbal. Také musím poděkovat rodičům i všem, kteří se na chodu družstva podílejí. Věřím, že se i v jarní části soutěže budeme prát o první místo,“ uzavírá své hodnocení vedoucí družstva FC Chomutov Martin Ulrich.