Fotbalisté FC Chomutov v sedmém kole divize zabrali a proti Libiši sehráli pohledný zápas, který jim vyšel i střelecky - vyhráli 4:0!
V minulém týdnu odešel do AFK LoKo Chomutov Petr Tichý a opačným směrem putoval zkušený Alois Šebek, který se hned zařadil do základní sestavy.
Hned v úvodu střetnutí proti Libiši rozehrával trestný kop Eiselt a přesně nacentrovaný míč dopravil ve třetí minutě do síte chomutovský hrající trenér Heřman - 1:0.

Rychlý gól domácí hráče povzbudil a ti v obraně i útoku bojovali o každý míč.
Ve 39. minutě Heřman posunul míč do běhu Ilavskému, ten se k němu dostal těsně před libišským gólmanem a rozvlnil síť podruhé - 2:0.
Další střelecké pokusy poté na soupeřovu branku vyslali domácí Jančárek, Doksanský, Eiselt a Harvatovič, skóre se znovu měnilo ve 41. minutě, kdy dostal od záložníků přihrávku Heřman, který doběhl před brankáře, vystřelil a za pomoci libišských obránců to bylo 3:0!
I nástup do druhého poločasu se chomutovským fotbalistům povedl, Eiseltovy přesné přihrávky ale jeho spoluhráči nevyužívali. V šedesáté minutě se zrodila další gólová akce domácích, po centru z pravé strany se opět prosadil Heřman, který upravil už na 4:0!
V dalším průběhu hry se do dobré šance dostal chomutovský Haviar, ale míč mu nesedl. Dobře střílel Jančárek, mířil však těsně nad břevno. V samotném závěru neuspěl ani domácí kapitán Doksanský.

“Konečně se k nám přiblížilo fotbalové štěstí. Dali jsme brzo branku a to nám pomohlo. Snad se bude dařit i v příštích zápasech,“ řekl po utkání chomutovský kouč a autor tří branek Tomáš Heřman.

FC Chomutov - Sokol Libiš 4:0 (3:0)

Branky: 3., 41. a 60. Heřman, 39. Ilavskij. Rozhodčí: Kovařík, Jedlička, Pařík. Žluté karty 3:2. Diváků: 280.
Chomutov: Zaťko - Vait, Hyneš, Šebek, Harvatovič (70. Pelikán) - Jančárek, Eiselt, Strouhal, Doksanský - Heřman (60. Haviar), Ilavskij (85. Sedlák).